Tobey Maguire, Andrew Garfield i Tom Holland mogli pojawić się w „Spider-Man Uniwersum”

W nagrodzonej Oscarem animacji „Spider-Man: Into the Spider-Verse” zobaczyliśmy przeróżne wyobrażenia Człowieka-Pająka – wiele z nich należało do takich, których z pewnością nikt z fanów nie spodziewał się zobaczyć na wielkim ekranie. Tymczasem, okazuje się, że jednym z pomysłów twórców było doprowadzenie do spotkania trzech kinowych odtwórców roli Spider-Mana. 

Podczas specjalnego seansu „Spider-Verse”, który twórcy podzielili z fanami za pomocą hashtaga #QuarantineWatchParty, Christopher Miller, jeden z producentów filmu animowanego, ujawnił, że jednym z wczesnych pomysłów było doprowadzenie do spotkania (w ramach krótkiego cameo) Toma Hollanda, Andrew Garfielda i Tobeya Maguire'a:

Zaproponowaliśmy Sony ambitny pomysł dotyczący Spider-Hama, Tobeya, Andrew i Toma. Niestety – uznali, że jest „zbyt wcześnie” na coś takiego.  

Fani Spider-Mana od lat wyczekują widowiska, w którym do obecnego Parkera dołączyliby, choćby na krótką chwilę, dawni odtwórcy roli toteż odzew na rewelacje ujawnione przez Millera był przepełniony jednolitym rozczarowaniem. Warto dodać, że również Tom Holland niejednokrotnie wyrażał chęć nakręcenia filmu, w którym mogliby zjawić się Garfield i Maguire. Jeszcze w zeszłym roku wspominał o takim pomyśle podczas wywiadu:

Bardzo, bardzo bym chciał zrobić film z tymi kolesiami, byłoby super. Byłoby niesamowicie. Fani też bardzo tego chcą. Nie wiem tylko, czy Marvel, albo Disney zdecydują się na taki ruch. Ja niestety nie mogę wejść do Marvela i powiedzieć „Kevin, w następnym robimy coś takiego”. Ale byłoby to wspaniałe. 

A jednak, mając w perspektywie sequel przewidziany na 2022 rok, trzeba pamiętać, że świat „Spider-Verse” nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i istnieje duża szansa, że Sony ostatecznie zezwoli na wyczekiwany przez fanów crossover.

źródło: ComicBook.com / zdj. Sony