Tom Cruise doleciał na premierę „Top Gun: Maverick” helikopterem. Oto nagranie z lądowania

Tom Cruise w swoim stylu dotarł na premierę nowej odsłony „Top Gun”. Podczas gdy premierowy pokaz sequelowej widowiska o podtytule „Maverick” odbył się w kinie w śródmieściu San Diego, obsada i twórcy pojawili się wpierw na czerwonym dywanie, który rozwinięto na pokładzie lotniskowca USS Midway. Cruise doleciał na wydarzenie helikopterem i wygląda na to, że siadł też za sterami. 

Materiałem z lądowania gwiazdora podzielił się w mediach społecznościowych serwis The Hollywood Reporter. Z kolei cały premierowy event, trwający ponad godzinę, był na żywo transmitowany w ramach większości kanałów, którymi dysponuje wytwórnia Paramount Pictures. Przypomnijmy, że długo wyczekiwane „Top Gun: Maverick” miało debiutować na wielkim ekranie jeszcze w czerwcu 2020 roku, ale premierę widowiska wielokrotnie odsuwano, przez wzgląd na pandemię COVID-19. Ostatecznie, sequel kultowego filmu Tony'ego Scotta z lat osiemdziesiątych będziemy mogli zobaczyć od 27 maja.

Obok Cruise'a do swojej roli sprzed lat powróci też Val Kilmer. W nowej obsadzie są z kolei Miles Teller, który zagrał dorosłego syna Goose’a, najlepszego przyjaciela Mavericka, oraz Jennifer Connelly, Charles Parnell jako admirał, Jay Ellis jako pilot myśliwca, Bashir Salahuddin jako inżynier oraz Danny Ramirez jako kolejny pilot myśliwca. Monica Barbaro zagrała z kolei młodą pilotkę myśliwca i dziewczynę bohatera granego przez Milesa Tellera, a Thomasin McKenzie wcieliła się w córkę postaci granej przez Connelly.

Sprawdź też: „To największa wpadka mojego życia”. Reżyser „Mumii” szczerze o nieudanym reboocie z Tomem Cruisem

Źródło: Twitter / zdj. Paramount Pictures