Tom Cruise przyciągnął też polskich widzów. „Top Gun: Maverick” ze świetnym wynikiem

W polskich kinach w miniony weekend zadebiutowały film „Top Gun: Maverick”. Produkcja, w której Tom Cruise wraca na ekrany jako pilot Pete „Maverick” Mitchell, okazała się światowym hitem i nie inaczej było także w polskich kinach. Ilu widzów zobaczyło ją w trakcie pierwszego weekendu?

Jak poinformował polski dystrybutor Tylko hity zajmujący się wprowadzaniem do kin filmów studia Paramount Pictures, produkcja przyciągnęła od premiery ponad 250 tys. widzów. Nie jest to jednak wynik z samego weekendu, bowiem w film „Top Gun: Maverick” wyświetlany był już w ramach przedpremierowych seansów czwartkowych. Wśród produkcji, których wyniki zostały oficjalnie podane, produkcja wyprzedza w tegorocznym rankingu „Batmana” (226 tys. widzów). Nie wiem jednak, ile dokładnie biletów sprzedano, dlatego trudno skonfrontować ją precyzyjnie z filmem „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”, który zobaczyło 252 tys. widzów. Nie ma jednak wątpliwości, że jest to największe otwarcie w polskich kinach spośród wszystkich filmów, w których zagrał Tom Cruise.

Sprawdź też: Box Office – Tom Cruise nowym królem kin. Odlotowy wynik „Top Gun: Maverick”.

Jeśli chodzi o to jak liczba widzów przełożyła się na kwotę wpływów, to zagraniczne źródła podają, że Polacy zapłacili za bilety na „Top Gun: Maverick” około 1,2 mln dolarów. Na amerykańskim rynku film zebrał podczas weekendu 126,7 mln dolarów i oczekuje się, że na koniec poniedziałku na jego koncie znajdzie się przynajmniej 156 mln dolarów. Będzie to największe otwarcie długiego weekendu z okazji Memorial Day. Dotychczasowych liderem pozostaje jeszcze „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata” z kwotą 153 mln dolarów).

zdj. Paramount Pictures