Tom Cruise zawita na festiwal Cannes z filmem „Top Gun: Maverick”

Kontynuacja kultowego „Top Gun” trafi wreszcie na duży ekran pod koniec maja tego roku. Wyczekiwana produkcja, w której Tom Cruise wraca do roli z pierwszego filmu wyreżyserowanego w 1986 roku przez Tony'ego Scotta, zostanie zaprezentowana widzom na festiwalu w Cannes.

Niema dwa lata po pierwotnej dacie premiery wyznaczonej na 26 czerwca 2020 roku film „Top Gun: Maverick” w końcu zawita do kin. Produkcja, która była jedną z pierwszych ofiar pandemicznego zamieszania w harmonogramie wytwórni Paramount Pictures, będzie miała swoją kinową premierę 27 maja, ale wcześniej zostanie pokazana widzom na festiwalu w Cannes.

Będzie to pierwszy film Toma Cruise'a od 30 lat, który zostanie pokazany na festiwalu w Cannes. Ostatni raz aktor gościł na imprezie w 1992 roku z produkcją „Za horyzontem” wyreżyserowaną przez Rona Howarda. Pokazanie filmu w Cannes nie będzie jednak jego światową premierą. Od dawna wiadomo już, że ta odbędzie się w San Diego, gdzie kręcono pierwszą część serii. Pokazanie filmu w Cannes ma jednak zapewnić nowej części „Top Gun” jeszcze większy rozgłos i wzbudzić zainteresowanie europejskich widzów. Studio Paramount Pictures przekładało bowiem tak wiele razy premierę „Top Gun: Maverick” ze względu na niezachwianą wiarę, w to, że produkcja może stać się jedną z największych kinowych premier roku.

Sprawdź też: Oscary 2022: „Licorice Pizza” – recenzja filmu. Rozstania i powroty w dolinie San Fernando.

Reżyserem filmu jest Joseph Kosinski, a scenariusz do filmu stworzyli Peter Craig, Justin Marks i Eric Warren Singer.

Tom Cruise i Val Kilmer powracają w filmie do swoich ról z pierwszej części filmu z 1986 roku. W obsadzie są także Miles Teller, który zagra dorosłego syna Goose’a, najlepszego przyjaciela Mavericka, oraz Jennifer Connelly, Charles Parnell jako admirał, Jay Ellis jako pilot myśliwca, Bashir Salahuddin jako inżynier oraz Danny Ramirez jako kolejny pilot myśliwca. Monica Barbaro zagra z kolei młodą pilotkę myśliwca i dziewczynę bohatera granego przez Milesa Tellera, a Thomasin McKenzie wcieli się w córkę postaci granej przez Jennifer Connelly.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Paramoun Pictures