Tom Hanks negocjuje rolę Geppetta w remake’u „Pinokia” od Disneya

Najnowsze doniesienia z Disneya wskazują, że wytwórnia znajduje się na wczesnym etapie rozmów z Tomem Hanksem. Aktor miałby wcielić się w rolę Geppetta w szykowanym przez Disneya aktorskim remake'u „Pinokia”.

W powiązaniu z produkcją, nazwisko Hanksa pojawiało się w Disneyu jeszcze w 2018 roku. Wówczas reżyserią nowej wersji „Pinokia” miał zająć się Paul King, twórca „Paddingtona”. Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że produkcją zajmie się ostatecznie Robert Zemeckis („Powrót do przyszłości”, „Forrest Gump”). 

Warto dodać, że Tom Hanks był rzekomo pod wielkim wrażeniem scenariusza do aktorskiej adaptacji „Pinokia” i sam miał odezwać się do Zemeckisa, by przypomnieć o swoim zainteresowaniu produkcją. Obaj artyści mają za sobą długoletnią współpracę, sięgającą jeszcze „Forresta Gumpa”, za którego i jeden i drugi otrzymali Oscary.

Robert Zemeckis stworzył scenariusz filmu wraz z Chrisem Weitzem pracujący ostatnio nad historiami do filmów „Pomiędzy nami góry” i „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”. W 2015 roku na podstawie jego scenariusza Disney stworzył filmową wersję „Kopciuszka”.

Początkowo za sterami aktorskiej wersji animacji miał stanąć Sam Mendes, jednak reżyser opuścił projekt pod koniec 2017 roku. Później reżyserii filmu podjął się  Paul King, który na początku roku zrezygnował ze stanowiska reżysera ze względów osobistych. Za poprzednią wersję scenariusza odpowiadał Jack Thorne, twórca historii do filmu „Cudowny chłopak”.

Pinokio opowiada historię drewnianej lalki stworzonej przez Dżepetta, która ożyła i marzy o staniu się prawdziwym chłopcem. Jego cechą charakterystyczną jest nos, który wydłuża się, za każdym razem, kiedy Pinokio kłamie. Twórcą postaci jest Carlo Collodi, autor powieści Pinokio, która ukazywała się w latach 80. XIX wieku.

Źródło: Movie Web / zdj. Disney