Tony Stark doczeka się następczyni? Marvel pracuje nad serialem „Ironheart”

Najnowsze (choć jeszcze nieoficjalne) doniesienia wskazują, że Marvel Studios pracuje nad serialem opowiadającym o Ironheart, komiksowej następczyni Iron Mana.

Studio nie wybrało jeszcze dla projektu showrunnera, ale w chwili obecnej trwają rozmowy z potencjalnymi kandydatami. Marvel chce, by prace na planie „Ironheart” wystartowały jeszcze w przyszłym roku, ale biorąc pod uwagę obecną sytuację, trudno przewidzieć czy plany ten zostaną zrealizowane.

Warto przypomnieć, że za wprowadzeniem do MCU postaci Ironheart w ubiegłym roku wypowiadał się sam Robert Downey Jr. Przypomnijmy, że bohaterka zadebiutowała w zeszytach serii „Invincible Iron Man”, pisanej przez Briana Michaela Bendisa, jako Riri Williams – genialna dziewczynka, która w wieku piętnastu lat zdobywa stypendium M.I.T., a następnie samodzielnie konstruuje zbroję podobną do tej Tony'ego Starka. Bohaterka zastępuje Iron Mana, po tym jak ten zapada w śpiączkę w komiksie „Civil War II”. 

Na ten moment trudno przewidzieć, czy to właśnie Williams będzie bohaterką serialu. Fani spekulują, że rola Ironheart idealnie nadaje się dla wprowadzonej w „Avengers: Koniec gry” Morgan Stark. Co więcej, biorąc pod uwagę entuzjazm Downeya Jr. i powracające plotki o jego nieprzesądzonej jeszcze przyszłości w MCU moglibyśmy spekulować, że sam Tony Stark mógłby w jakiejś formie pojawić się w serialu. Popularna teoria głosi, że sztuczna inteligencja oparta na wspomnieniach i osobowości kultowego bohatera mogłaby poprowadzić bohaterkę, przyjmując rolę nowego Jarvisa.        

Źródło: CBR.com / zdj. Disney / Marvel