TOP 20 najpopularniejszych produkcji ostatniego tygodnia. „Yellowstone” gromi konkurencję

Widzowie amerykańskich platform VOD w końcu poczuli przesyt filmowymi produkcjami i postanowili postawić w ostatnich tygodniach na serialową produkcję „Yellowstone”, która znalazła się w ostatinm rankingu na trzech z czterech pierwszych miejscach. Sprawdźcie ranking 20 najczęściej oglądanych filmów i seriali w cyfrowej dystrybucji.

Przez ostatnie miesiące w rankingach przedstawionych przez organizację Digital Entertainment Group rządziły przede wszystkim filmowe produkcje, które widzowie mogli zobaczyć w kinach przed wybuchem pandemii, lub pojedyncze tytuły, których koronawirus pozbawił możliwości pojawienia się na dużym ekranie. W ostatnim tygodniu przyszła jednak pora na poważne przetasowania w czołówce i po trzech miesiącach dominacji filmowych tytułów prowadzenie przejął serial „Yellowstone”.

Swoją obecność w rankingu serial Paramount Network zaznaczył już tydzień temu, kiedy przy okazji trzeciego sezonu na czwartym miejscu wylądowała pierwsza seria, a pierwszą dziesiątkę rankingu zamknął drugi sezon. W najnowszym rankingu dominacja serialu z Kevinem Costnerem w roli głównej stała się jeszcze wyraźniejsza i do pierwszego oraz drugiego sezonu dołączyła najnowsza seria, która znalazła się na szczycie rankingu.

Yellowstone” zajęło także trzecią i czwartą lokatę, a do pierwszej czwórki obok serialu zdołała wcisnąć się jedynie popularna cały czas animacja „Trolle 2” od Universala. Pierwszą piątkę uzupełnił jeszcze zeszłotygodniowy lider, czyli horror „Niewidzialny człowiek”, a tuż za nim uplasował się niekwestionowany lider ostatnich zestawień, film „Sonic. Szybki jak błyskawica”, który w ubiegłym tygodniu stracił pierwszą pozycję po czterech zwycięstwach z rzędu.

Dodajmy, że dane zbierane są między innymi od takich platform jak iTunes, Vudu, FandangoNOW, Amazon Prime oraz sprzedawców fizycznych nośników – ranking nie obejmuje natomiast oglądalności na serwisach SVOD takich jak Netflix, czy HBO GO.

TOP 20 najpopularniejszych filmów w USA (tydzień do 2 lipca)

 1. „Yellowstone” sezon 3 (Paramount)
 2. „Trolle 2” (Universal)
 3. „Yellowstone” sezon 1 (Paramount)
 4. „Yellowstone” sezon 2 (Paramount)
 5. „Niewidzialny człowiek” (Universal)
 6. „Sonic. Szybki jak błyskawica” (Paramount)
 7. „Polowanie” (Universal)
 8. „Jumanji: Następny poziom” (Sony)
 9. „Bad Boys for Life” (Sony)
 10. „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” (WB)
 11. „1917” (Universal)
 12. „Zew krwi” (Disney)
 13. „Bloodshot” (Sony)
 14. „Dżentelmeni” (STX/Universal)
 15. „Tajni i fajni” (Fox)
 16. „Naprzód” (Disney)
 17. „Wyspa Fantazji” (Sony)
 18. „Doktor Dolittle” (Universal)
 19. „Harry Potter: Kolekcja” (WB)
 20. „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie” (Disney)

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Paramount Network