„Top Gun: Maverick” dołącza do elitarnego grona. Film przebija 600 mln dolarów w USA

Tom Cruise zapisał kolejną kartę w historii amerykańskiego przemysłu kinowego. Jego najnowszy film „Top Gun: Maverick” przebił właśnie granicę 600 mln dolarów, co czyni go dwunastym tytułem w całej historii, któremu udała się ta sztuka.

Top Gun: Maverick” nie przestaje zarabiać zarówno na krajowym, jak i zagranicznym podwórku. Produkcja, która ma już na swoim mnóstwo rekordów i zapisała się w historii jako największy kasowy sukces w karierze Toma Cruise'a, dołączyła właśnie do wyjątkowo elitarnego grona. W swój siódmy wtorek film dorzucił do krajowego konta 2,5 mln dolarów (spadek o 44% względem poprzedniego tygodnia), czym podniósł swój wynik na rodzimym podwórku do kwoty 601,9 mln dolarów. W całej historii amerykańskiego przemysłu do tej pory tylko 11 filmów zdołało przebić barierę 600 mln dolarów. „Top Gun: Maverick” zrobił to jako dwunasty tytuł. Film dokonał tego po 47 dniach od premiery. Rekordzistą pod względem czasu potrzebnego do zebrania 600 mln dolarów jest superbohaterskie widowisko „Avengers: Koniec gry”, które potrzebowało zaledwie 10 dni, aby tego dokonać.

Sprawdź też: HBO Max – lista serialowych i filmowych premier na drugą połowę lipca. Co obejrzymy na platformie?

Na swoim globalnym koncie Top Gun: Maverick” ma 1,1975 mld dolarów, z których 601,919 mln dolarów przypada na krajowe podwórko a 595,6 mln dolarów na międzynarodowe rynki. W amerykańskim rankingu wszech czasów film zajmuje obecnie 12 pozycję, ale w tym tygodniu zepchnie z jedenastej lokaty animację „Iniemamocni 2” (608,6 mln dolarów). W kolejnych tygodniach nie powinien mieć też problemu z wejściem do pierwszej dziesiątki i wypchnięciu z niej filmu „Avengers623,3 mln dolarów.

zdj. Paramount Pictures