Trylogia GTA trafiła już na platformę Netflix! Streamer pokazał też zwiastun

Netflix poważnie zabrał się za przekształcenie filmowo-serialowej platformy w centrum multimedialnej rozrywki. Zgodnie z zapowiedziami do usługi streamingowej trafiła już kultowa trylogii gier „Grand Theft Auto”. Wraz z premierą unikalnej reedycji „GTA III”, „GTA: Vice City” i „GTA: San Andrea” ukazał się też nowy zwiastun.

GTA” już na Netfliksie. Kto może zagrać?

Netflix nie osiągnął do tej pory większego sukcesu w poszerzaniu katalogu o gry wideo (obecnie w ofercie znajduje się przeszło 80 tytułów, z których znaczna część nawiązuje do popularnych filmów i seriali platformy). Do tej pory – bo do oferty streamera trafiły właśnie aż trzy części uwielbianej przez graczy serii „Grand Theft Auto”, projektowanej przez studio Rockstar.

Trzy klasyczne gry są już dostępne dla graczy. Osoby opłacające abonament Netfliksa mogą wypróbować je całkowicie za darmo i bez dodatkowych opłat zagrać w mobilne wersje.

Netflix wybrał idealny moment na podrzucenie klasycznych odsłon serii widzom, bowiem seria ostatnio ponownie stała się głośnym tematem wśród graczy. Niedawno Rockstar oficjalnie odsłoniło przed fanami cyklu debiutancką zapowiedź „Grand Theft Auto 6”. Poszerzenie działalności streamingowej platformy na gry ma zwiększać popularność platformy oraz sprawiać, że użytkownicy więcej czasu spędzają w środowisku tworzonym przez streamingowego giganta – ostatnio plany na podobne posunięcie zasygnalizowali przedstawiciele Disney+. Więcej informacji w tym miejscu.

zdj. Netflix