Trzeci sezon „Reachera” to adaptacja TEJ książki! Jedna z bohaterek powróci!

Serial „Reacher” nie robi sobie zbyt długiej przerwy. Chwilę po tym, jak na platformę Prime Video trafił finałowy odcinek drugiego sezonu wystartowały zdjęcia do trzeciej serii z Alanem Ritchsonem w roli głównej. Kiedy możemy spodziewać się nowych odcinków i na której książce oparty zostanie nowy sezon? Poznajcie szczegóły.

Alan Ritchson wraca jako Reacher. To na tej książce bazuje trzeci sezon

Platforma Prime Video rozpoczęła już zdjęcia do trzeciego sezonu serialu „Reacher”. Prace na planie wystartowały właśnie w Toronto i poznaliśmy dzięki temu pierwsze szczegóły na temat fabuły nowych odcinków. Ujawniono już, która książka z literackiego cyklu Lee Childa posłuży twórcom za podstawę historii.

Jeszcze kilka tygodni temu Alan Ritchson zapowiadał, że osobiście chciałby, aby doszło do przeniesienia na ekran historii, osadzonej w drugiej książce pod tytułem „Umrzeć próbując” znanej także jako „Uprowadzony”, ale wygląda na to, że aktor będzie musiał poczekać przynajmniej do czwartej serii, aby jego marzenie mogło się spełnić. Amazon zdecydował się, że trzeci sezon będzie ekranizacją innej powieści z bogatego dorobku Lee Childa.

Sprawdź też: Druga „Diuna” nazwana arcydziełem. Spodoba się nawet antyfanom pierwszej części?

Maria Sten jako Frances Neagley reacher

Podstawę dla trzeciego sezonu „Reachera” stanowi siódmy tom cyklu wydany w Polsce pod tytułem „Siła Perswazji”. Jednocześnie potwierdzono, że w obsadzie nowej serii jeszcze raz do roli Frances Neagley powróci Maria Sten, którą widzieliśmy zarówno w pierwszym, jak i drugim sezonie.

Mottem przewodnim siódmego tomu cyklu jest: Nigdy nie wybaczaj, nigdy nie zapominaj. Podobnie jak w przypadku drugiego sezonu fabułą ponownie cofnie się także w przeszłość do czasów wojskowej służby Reachera. Tym razem poznamy Francisa Xaviera Quinna, oficera wywiadu wojskowego, który próbował sprzedać Irakowi amerykańskie plany strategiczne. Reacher był przekonany, że Quinn nie żyje aż do chwili, w której zobaczył go wysiadającego z czarnego cadillaca pod bostońską filharmonią. Dodatkowo Reacher zostaje wplątany w śmierć kilku osób, kiedy próbuje interweniować przy próbie porwania pewnego studenta.

Trzeci sezon „Reachera wróci szybko. Kiedy premiera?

Reacher trzeci sezon

Pierwszy sezon „Reachera” trafił na platformę Prime Video w lutym 2022 roku. Drugi sezon pojawił się w grudniu zeszłego roku, co oznacza, że czekaliśmy na niego 1 rok i 10 miesięcy. W takim układzie trzecia seria mogłaby pojawić się na platformie dopiero około października 2025 roku. Szybkie wznowienie prac nad serialem daje jednak spore szanse na to, że Amazon może zapewnić widzom powrót Reachera jeszcze pod koniec 2024 roku lub na początku 2025 roku.

zdj. Prime Video