Trzecia odsłona „Iluzji” w końcu trafi do realizacji. Scenariusz gotowy

Blisko dekada dzieli nas od premiery ostatniej odsłony „Iluzji”, ale wygląda na to, że wytwórnia Lionsgate nie zapomniała o cyklu thrillerów z Jessem Eisenbergiem. Nowy raport wskazuje, że scenariusz trzeciej części został ukończony. Ujawniono też, kiedy ruszą prace na planie.

Będzie „Iluzja 3”. Kto pojawi się w obsadzie?

Pierwsza część serii „Iluzja” trafiła do kin w 2013 roku i zebrała od widzów na całym świecie ponad 351 mln dolarów przy budżecie wynoszącym 75 mln. Trzy lata później na duży ekran zawitała kontynuacja, która zakończyła pobyt w kinach z 334 mln dolarów przy budżecie na poziomie 90 mln dolarów.

Jeszcze dwa lat temu dowiedzieliśmy się, że z planowaną przez Lionsgate trzecią odsłoną cyklu związał się reżyser Ruben Fleischer, twórca stojący za takimi tytułami jak „Zombieland”, „Venom” czy „Uncharted”. Z kolei zadanie napisania scenariusza wziął na siebie Eric Warren Singer („Top Gun: Maverick”), autor nominowanego do Oscara tekstu do „American Hustle”. Później do pracy nad scenariusz przyłączył się również Seth Grahame-Smith („LEGO Batman”, „Mroczne cienie”).

Sprawdź też: „Peacemaker” nie należy do nowego uniwersum DC. Co z drugim sezonem serialu?

Zdjęcia do „Iluzji 3” startują w tym roku!

Iluzja 3

Od tego czasu nie otrzymaliśmy jednak żadnej znaczącej informacji na temat przyszłości projektu. Choć daty premiery wciąż brakuje, Jesse Eisenberg udzielił na temat „Iluzji 3” nowego wywiadu. W najnowszej wypowiedzi cytowanej na łamach Collidera gwiazdor cyklu wyjawił, że miał okazję zapoznać się z gotowym scenariuszem.

Dodał też, że ekipa widowiska powinna wejść na plan w przeciągu najbliższych sześciu miesięcy. O ile na drodze realizatorów nie pojawią się zatem żadne utrudnienia, debiutu trzeciego rozdziału popularnych thrillerów kryminalnych możemy spodziewać się w przyszłym roku

Na chwilę obecną nie wiemy, kto pojawi się na ekranie obok Eisenberga. W poprzednich częściach aktorowi z „The Social Network” towarzyszyli między innymi Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Morgan Freeman, Dave Franco, Michael Caine, Daniel Radcliffe, Lizzy Caplan oraz Isla Fisher

Źródło: Collider / zdj. Lionsgate