„Peacemaker” nie należy do nowego uniwersum DC. Co z drugim sezonem serialu?

James Gunn podzielił się z nami nowymi informacjami na temat tego, które projekty będą należały do kanonu w nowym uniwersum DC Comics. Twórca DCU ujawnił też, jak wygląda status drugiego sezonu „Peacemakera”, produkcji, na której kontynuacje czeka spore grono widzów zachwyconych produkcją z Johnem Ceną w roli głównej.

Pierwszy sezon „Peacemakera” nie należy do kanonu

James Gunn stojący na czele nowego DC Studios ujawnił w mediach społecznościowych nowe informacje na temat kolejnego z przygotowywanych projektów. Wiemy już, że John Cena jako Peacemaker, Viola Davis jako Amanda Waller oraz Xolo Maridueña jako Jaime Reyes wrócą do swoich ról z pierwszego sezonu „Peacemakera” w nowych filmach i serialach składających się na DCU, ale najnowsze informacje mogą wprowadzić nieco zamieszania.

Sprawdź też: Oscarowe filmy – gdzie obejrzeć „Oppenheimera”, „Strefę interesów” i „Biedne istoty”?

To, w jaki sposób James Gunn zdecydował się na prowadzenie swojego świata DC Comics, wzbudza od dłuższego czasu spore wątpliwości wśród znacznej części fanów. Budowane przez ostatnie dziesięć lat DCEU zakończyło się w grudniu zeszłego roku wraz z drugim filmem o przygodach Aquamana. Teraz Gunn pracuje nad filmem o nowym Supermanie i mamy doczekać się też nowego Batmana. Nie przeszkadza to jednak Gunnowi w przeniesieniu niektórych aktorów znanych z poprzednich filmów i seriali do nowego uniwersum.

Peacemaker” – kiedy drugi sezon?

Peacemaker sezon 2

Gunn postanowił właśnie jeszcze mocniej namieszać w kanonie swojego nowego filmowo-serialowego uniwersum i stwierdził, że wydarzenia pokazane w pierwszym sezonie serialu „Peacemaker” nie będą częścią DCU. To oznacza, że wszystko, co zobaczyliśmy w debiutanckiej serii, nie będzie miało wiążących konsekwencji w nowych odcinkach. Gunn potwierdził przy okazji, że akcja drugiego sezonu będzie osadzona po wydarzeniach z filmu o Supermanie i restart całego świata DC będzie miał wpływ na serial tworzony z myślą o platformie Max.

Sprawdź też: Tak Ryan Gosling podbił galę Oscarów! Zaśpiewał na żywo „I’m Just Ken”.

Zdjęcia do drugiego sezonu „Peacemakera” wystartują latem i Gunn, więc jeszcze w trakcie prac na planie do filmu o Supermanie. Reżyser odpowiadający za wszystkie scenariusze do drugiego sezonu potwierdził, że będzie pracował nad nowymi odcinkami, ale osobiście zajmie się wyreżyserowaniem tylko kilku z nich ze względu na właśnie konieczność pracy przy filmie o Człowieku ze stali.

zdj. Warner Bros.