Twórca „Breaking Bad” i „Zadzowń do Saula” stworzy serial dla Apple TV+. Rhea Seehorn z główną rolą

Twórca serialowo-filmowego uniwersum „Breaking Bad”, czyli Vince Gilligan nie zamierza na zbyt długo rozstawać się z małym ekranem. Reżyser zabiera się już za kolejny projekt, który powstanie dla platformy streamingowej Apple TV+. W serialu główną rolę zagra Rhea Seehorn, z którą Gilligan pracował przez ostatnie lata przy serialu „Zadzwoń do Saula”.

Apple wygrało walkę o prawa do nowego serialu Gilligana, który po sukcesie „Breaking Bad” powrócił na salony telewizyjnej branży za sprawą „Zadzwoń do Saula”. Jego drugi sezon osadzony w świecie Waltera White'a zakończył się niedawno po sześciu sezonach, a sam twórca zapowiadał, że na razie chce zrobić sobie przerwę od uniwersum „Breaking Bad”. Gilligan szybko potwierdził jednak, że zamierza od razu rozpocząć pracę nad kolejnym serialem, a o prawa do jego pokazywania walczyły najpopularniejsze serwisy streamingowe. Na etapie licytacji swoją ofertę miało przedstawić około 8 sieci i platform. Ostatecznie bitwę wygrała platforma Apple TV+, która zleciła od razu realizację dwóch sezonów. Produkcja nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, a szczegóły na temat fabuły pozostają ukryte. Nie wiemy też, ile odcinków będzie liczył każdy sezon, ale budżet każdego epizodu ma wynosić od 13,5 do 15 mln dolarów.

Sprawdź też: Nowe aktorki debiutują w głównych rolach w „Rodzie smoka”. Zobaczcie zdjęcia i fragment z 6. odcinka prequela „Gry o Tron”.

Nowy projekt będzie odejściem od świata narkotyków i przestępczości, który Amerykanin eksplorował w „Breaking Bad” i jego prequel. Mówi się, że serial ma nawiązywać do czasów pracy Gilligana przy „Z Archiwum X”. Jego nowe przedsięwzięcie opisywane jako przyziemny dramat gatunkowy z pewnymi podobieństwami do „Strefy mroku” (w ang. wersji językowej „The Twilight Zone”, czyli kultowego serialu fantastycznego z lat 50.) Projekt ma być osadzony w naszym świecie, aczkolwiek przedstawiony w swego rodzaju krzywym zwierciadle. Gilligan ma ponownie skupić się na aspekcie ludzkim i zbadać kondycję człowieka w nieoczekiwany i zaskakujący sposób. Vince Gilligan będzie pracował nad serialem jako showrunner i producent wykonawczy z ramienia swojej firmy High Bridge Productions. Były prezes Sony Pictures TV, Jeff Frost również będzie producentem wykonawczym podobnie jak Diane Mercer.

źródło: deadline.com / zdj. Netflix / AMC