Twórca „Dahmera” zapowiada kolejny projekt. Co wiemy o „Grotesquerie”?

Ryan Murphy zamieścił w sieci króciutką zapowiedź swojego nowego serialowego projektu. Choć nie ujawniono jeszcze, o czym opowie produkcja nosząca tytuł „Grotesquerie”, debiutancki teaser zapowiada następną w dorobku twórcy „American Horror Story” i „Dahmera” oryginalną historię grozy

Nowy serialowy horror od twórcy „Dahmera”. Co wiemy o „Grotesquerie”?

Aż do pokazania pierwszej zapowiedzi, projekt objęty był całkowitą tajemnicą – do mediów nie przemknęła ani jedna informacja zza kulis. Dopiero teraz, z raportu zamieszczonego właśnie na lamach Bloody Disgusting, dowiadujemy się, że w serial Grotesquerie” zaangażowani są aktorzy: Niecy Nash-Betts (znacie ją z „Dahmera – Potwora. Historii Jeffreya Dahmera”), Courtney B. Vance („Kraina Lovecrafta”) oraz nominowana do Oscara, jak i nagrody Złotego Globa Lesley Manville („Nić widmo”, „Paryż pani Harris”).

Z premierowego teasera, udostępnionego na Instagramie firmy produkcyjnej Murphy'ego, nie dowiemy się niemal niczego o fabule odcinkowego projektu – możemy założyć jedynie, że serial będzie opierał się na wątkach kryminalnych i nadprzyrodzonych. Pod nieobecność obrazu słyszymy tylko głos Niecy Nash-Betts.

„Nie wiem kiedy to się zaczęło, nie jestem w stanie stwierdzić, ale coś się zmieniło. Nastąpiło jakieś przesunięcie, jakby w naszym świecie coś się otworzyło. Jakaś wyrwa w samym sercu nicości. To, czego dziś byłam świadkiem... wszyscy ci, którzy byli obecni na miejscu zbrodni, musieli zobaczyć się z psychiatrą” – opowiada jej bezimienna jeszcze postać z „Grotesquerie”.

Sprawdź też: Jordan Peele szykuje nowy dreszczowiec. Na ekranie pojawi się aktorka z „Nieoszlifowanych diamentów”

„Możesz sobie mówić cóż skarbie, zło istnieje od zawsze. Będziesz cytował jakieś statystyki, które wskazują, że świat ciągle ma się lepiej i lepiej. Nie ma tylu morderstw. Mniej globalnych koszmarów. Teraz żyje się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Nieprawda. Nie jest lepiej. Coś dzieje się wokół nas i nikt tego nie widzi, tylko ja” – kontynuowała Nash-Betts. 

Serwis Bloody Disgusting dodaje, że produkcja powstała z myślą o amerykańskiej stacji FX. Nie mamy jednak żadnych informacji, co do tego kiedy miałoby dojść do premiery.

źródło: Bloody Disgusting / FX / Hulu