Twórca „Detektywa” rusza na ratunek Marvelowi. Nic Pizzolatto napisze nowy scenariusz do „Blade'a”

Marvel cały czas nie może poradzić sobie z realizacją filmu „Blade”. Produkcja ma pojawić się w kinach za nieco ponad rok, a tymczasem w trakcie trwających przygotowań do wejścia na plan film pozyskał nowego scenarzystę. Próby uratowania tekstu do nowego widowiska MCU podjął się Nic Pizzolatto, twórca „Detektywa”.

Marvel znowu zmienia scenarzystę „Blade'a”

Nic Pizzolatto zasilił szeregi Marvela i zajmie się opracowaniem scenariusza do filmu „Blade”, którego gwiazdorem będzie Mahershala Ali. Będzie to drugi wspólny projekt Pizzolatto i Aliego po tym, jak aktor wystąpił w trzecim sezonie „Detektywa” tworzonego przez Pizzolatto. Marvel chce, aby prace na planie filmu wystartowały pod koniec maja w Atlancie. Aktualnie trwają przygotowania do rozpoczęcia zdjęć oraz castingi. Ostatnim nabytkiem filmu została Mia Goth, aktorka znana między innymi z horrorów „Pearl”, „X”, „Infinity Pool” czy „Suspiria”.

Pizzolatto będzie pracował na szkicu tekstu, który przygotował Michael Starrbury. Początkujący twórca niemający jeszcze w swoim CV głośnych produkcji i pracujący do tej pory przy takich projektach jak „Colin w czerni i bieli”, „Jak nas widzą” czy „Legends of Chamberlain Heights” został zatrudniony do napisania scenariusza w listopadzie zeszłego roku. Wygląda jednak na to, że studio nie było do końca zadowolone z efektów jego pracy.

Sprawdź też: DC wraca do formy dzięki „Flashowi”. A co z Marvelem? Mamy pierwsze reakcje na „Strażników Galaktyki 3”.

Wyreżyserowaniem filmu „Blade” zajmie się Yann Demange pracujący między innymi przy serialach „Top Boy”, „System sprawiedliwości” oraz „Sekretny dziennik call girl”. Kinową premierę superbohaterskiego widowiska Marvela studio przesunęło jakiś czas temu z 3 listopada 2023 roku na 6 września 2024 roku.  

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. 20th Century Studios