Twórca „Fight Clubu” nakręci dla Netfliksa amerykańską wersję „Squid Game”?

Wygląda na to, że Netflix chce wykorzystać gigantyczny sukces serialu „Squid Game”, jak się tylko da i plany serwisu obejmują nie tylko dwa kolejne sezony hitowej produkcji z Korei, ale także amerykańską odpowiedź na brutalną opowieść o walce na śmierć i życie, której stawką jest wielkie bogactwo. Za hollywoodzką odpowiedź na „Squid Game” ma odpowiadać sam David Fincher.

David Fincher stworzy amerykańskie „Squid Game

Od kwietnia zeszłego roku słyszymy, że Netflix na poważnie podchodzi do możliwości zrealizowania amerykańskiej wersji Squid Game”. Co więcej, od początku mówiło się, że głównym kandydatem do stworzenia projektu jest ceniony reżyser David Fincher mający w dorobku takie tytuły jak „Siedem”, „Zodiak” czy zrealizowany wspólnie z Netfliksem serial „Mindhunter”. Reżyser związał się ze streamingowym gigantem specjalną umową i w ramach niej stworzył ostatnio dla widzów platformy „Zabójcę”. Obie strony są zadowolone z tego, jak przebiega współpraca i wiele wskazuje na to, że Fincher zdecyduje się na to, że jego kolejnym projektem będzie właśnie amerykańska odpowiedź na serial „Squid Game”. 

Sprawdź też: Romans z Nicole Kidman i western z Kevinem Costnerem. To najbardziej oczekiwane premiery tygodnia!

W planach reżysera znajdowało się kilka potencjalnych projektów i mówi się, że niektóre z nich są już prawie gotowe do realizacji – chodzi przede wszystkim o serialowy prequel legendarnego filmu „Chinatown” w reżyserii Romana Polańskiego – ale najświeższe doniesienia wskazują na to, że pierwszeństwo zyskał właśnie projekt, w którym poznamy historię amerykańskich desperatów walczących w śmiertelnej rozgrywce o milionową wygraną. Nie zostało to jeszcze potwierdzone, ale źródła przekonują, że „Squid Game” najpewniej okaże się najbliższym projektem Finchera – niektórzy zaznaczają, że wybór może paść jeszcze na film „Strangers”, który określany jest jako remake „Nieznajomych z pociągu”, filmu z 1951 roku w reżyserii Alfreda Hitchcocka i również powstałby dla Netfliksa.

Nad scenariuszem do hollywoodzkiego „Squid Game” od dwóch lata pracuje już Dennis Kelly, z którym Fincher pracował przy okazji niezrealizowanego ostatecznie serialu bazującego na powieści Kelly'ego. Mniej więcej w 2014 roku Fincher chciał nakręcić serial „Utopia” napisany przez Gillian Flynn, scenarzystkę „Zaginionej dziewczyny” z Rooney Marą w roli głównej, ale projekt realizowany dla HBO został ostatecznie skasowany ze względu na kwestie budżetowe.

źródło: theplaylist.net / zdj. Netflix