Twórca „Johna Wicka” zabiera się za filmową wersję gry „Ghost of Tsushima”. Scenariusz już gotowy!

Dwa lata trzeba było czekać na konkretne postępy w pracach nad filmową adaptacją gry „Ghost of Tsushima”. W nowym wywiadzie reżyser Chad Stahelski, twórca „Johna Wicka”, przyznał, że scenariusz samurajskiego widowiska został ostatecznie ukończony.

Powstanie filmowa adaptacja gry „Ghost of Tsushima”. Scenariusz już gotowy

Przypomnijmy, że po ogromnym sukcesie gry „Ghost of Tsushima” na konsolach PlayStation studio Sony Pictures dostrzegło w marce potencjał na franczyzę i zleciło opracowanie filmowej wersji opowieści. W marcu 2021 roku ogłoszono, że z projektem jako reżyser związał się Stahelski. Z kolei rok później dowiedzieliśmy się, że przeniesieniem historii z gry na scenariusz filmu zajmie się początkujący autor Takashi Doscher, mający w dorobku tylko kilka kameralnych filmowych projektów. Jego najpopularniejszym tytułem było do tej pory „Tylko” z 2019 roku, w którym zagrali Freida Pinto oraz Leslie Odom Jr.

Teraz, w rozmowie z serwisem ScreenRant, Stahelski wyjawił, że prace nad scenariuszem zostały ukończone. Dodał też, że od realizacji filmu ekipę dzieli już tylko (i aż) trwający na bieżąco strajk hollywoodzkich aktorów. „Mamy scenariusz, jesteśmy na ostatniej prostej do ogarnięcia tego. Takie przygotowania to jednak spore wyznawanie. Trzeba [porozumieć się] z wytwórnią, trwa strajk, są też kwestie dostępności [aktorów] i odnalezienia właściwych scenografii. (...) Dwie produkcje, których jestem obecnie najbliżej to Nieśmiertelny Ghost of Tsushima. To naprawdę niezwykłe marki”.

IMG_2343.jpeg

Przypomnijmy, że wśród producentów czuwających nad filmową adaptacją znaleźli się: Alex Young i Jason Spitz ze studia 87Eleven Entertainment oraz Asad Qizilbash i Carter Swan z firmy PlayStation Productions. Gra „Ghost of Tsushima” stworzona przez studio Sucker Punch Productions debiutowała na rynku w lipcu 2020 roku i okazała się ogromnym sukcesem finansowym.

W pierwowzorze gracze wcielili się w Jina Sakaiego, ostatniego ocalałego członka klanu samurajów, który musi stanąć do walki podczas inwazji Mongołów na Japonię w latach siedemdziesiątych XIII wieku. Jin musi porzucić ścieżkę tradycji i odnaleźć sprzymierzeńców, którzy pomogą mu w odparciu mongolskiej armii. 

źródło: ScreenRant / zdj. Sony