Twórca „Na Zachodzie bez zmian” znalazł kolejny projekt. Główną rolę negocjuje Oscar Isaac

Na fali oscarowego zwycięstwa „Na Zachodzie bez zmian” reżyser Edward Berger zabiera się za swój kolejny projekt. Udział w szykowanej dla Amazona serialowej produkcji „Helltown” negocjuje obecnie Oscar Isaac („Sceny z życia małżeńskiego”). O ile dojdzie do angażu, wcieli się w rolę pisarza Kurta Vonneguta

W ramach fikcyjnej opowieści, „Helltown” wyobrazi wczesne losy autora „Rzeźni numer pięć” i „Śniadania mistrzów” w konwencji kryminalnego thrillera. Akcja serialu rozegra się w końcówce lat 60. ubiegłego wieku i przedstawi Vonneguta jako utrzymującego rodzinę początkującego pisarza, dorabiającego jako sprzedawca samochodów na półwyspie Cape Cod. Gdy na piaszczystych wydmach nieopodal miasteczka Provincetown dochodzi do odnalezienia ciał dwóch zaginionych kobiet, Kurt wpada w obsesję rozwiązania tajemniczej zbrodni. Wkrótce przyszły pisarz nawiązuje niebezpieczną więź z głównym podejrzanym. 

Serial, powstający z myślą o platformie streamingowej Prime Video, będzie adaptacją powieści autorstwa Caseya Shermana, bestsellerowego amerykańskiego pisarza mającego w dorobku takie tytuły jak „The Finest Hours” (książkę zekranizowano w 2016 roku pod tytułem „Czas próby”) i „Boston Strong”. Producentem wykonawczym serii został Mohamad El Masri, który w tym samym charakterze pracował przy „Rozdzieleniu” na Apple TV+. Będzie on też głównym showrunnerom. Z kolei twórca „Na Zachodzie bez zmian” obejmie projekt w roli reżysera i producenta. W gronie producenckim znaleźli się też: Robert Downey Jr. i Susan Downey, Amanda Burrell, Oscar Isaac i Gena Konstantinakos. Na „Helltown” ma złożyć się osiem odcinków, z których każdy potrwa około godzinę. 

Sprawdź też: Meryl Streep dołączyła do obsady „Zbrodni po sąsiedzku”. Oto nowa zapowiedź 3. sezonu kryminalnej komedii Hulu

Wieści o zaangażowaniu Bergera nadeszły zaledwie dobę po wielkim sukcesie „Na Zachodzie bez zmian” podczas gali rozdania Oscarów. Akademia przyznała produkcji – adaptującej słynną antywojnenną powieść Ericha Marii Remarque'a – aż cztery statuetki: za najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszą scenografię, najlepsze zdjęcia i najlepszą ścieżkę dźwiękową. Do wcześniejszych dokonań Bergera na małym ekranie należą takie tytuły „Your Honor”, „Terror”, „Patrick Melrose” i „Deutschland '83”. 

Źródło: Variety / Deadline / zdj. Warner Bros.