Twórca „Parasite” wróci z nowym filmem dopiero za rok. W głównej roli Robert Pattinson

Pod koniec marca bieżącego roku w kinach miał debiutować film „Mickey7” z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Kilka tygodni temu produkcja straciła datę premiery, a dzisiaj wiemy już, że na jej premierę będziemy musieli poczekać prawie rok. Warner wyznaczył nową datę debiutu produkcji.

Mickey7” – nowy film z Robertem Pattinsonem w 2025 roku

Przez ostatnie miesiące studio Warner Bros. nie do końca wiedziało, kiedy najlepiej będzie wypuścić do kin nową produkcję Bonga Joon-ho, południowokoreańskiego twórcy, który zasłynął oscarowym filmem „Parasite”. Film miał pojawić się w kinach już 29 marca bieżącego roku, ale brak jakiejkolwiek kampanii promocyjnej był jednoznacznym sygnałem, że data ta nie zostanie utrzymana. Kilka tygodni temu produkcja z Robertem Pattinsonem straciła datę debiutu, a teraz Warner wyznaczył jej nową i jest to dosyć dziwny termin, jak na premierę tytułu o takim potencjale. Film „Mickey7” zawita do kin 31 stycznia 2025 roku.

Wcześniej sugerowano, że David Zaslav chce, aby produkcja debiutowała na festiwalu w Cannes, co oznaczało, że w kinach pojawi się późną wiosną lub latem. Teraz wiemy już, że debiut na festiwalu nie wchodzi w grę. Film nie jest też przygotowywany na przyszłoroczny sezon oscarowy. Jeśli będzie walczył już o najważniejsze nagrody to na gali w 2026 roku.

Robert Pattinson

Ustawiając premierę na końcówkę stycznia, Warner zapewnił sobie debiut filmu „Mickey7” w kinach IMAX. Nie będzie miał też zbyt dużej konkurencji, a dodatkowo chodzi też o premierę w okolicach koreańskiego nowego roku, który będzie świętowany przez trzy dni od 28 stycznia w 2025 roku.

Sprawdź też: Rozkręcił MonsterVerse – teraz trafi do „Jurassic World”. Universal wybrał nowego reżysera.

Historia opisana w książce opowiada o ekspedycji wysłanej w celu skolonizowania lodowego świata znanego jako Niflheim. Ze względu na wyjątkowo trudne warunki planety załoga zaopatrzyła się w jednorazowego pracownika. To Mickey7, który jest delegowany do każdego zadania o podwyższonym ryzyku. W obsadzie obok Pattinsona znaleźli się Steven Yeun („Minari”), Naomi Ackie („I Wanna Dance with Somebody”), Mark Ruffalo („Mecenas She-Hulk”) oraz Toni Collette („Na noże”).

zdj. depositphotos / Warner Bros.