Rozkręcił MonsterVerse – teraz trafi do „Jurassic World”. Universal wybrał nowego reżysera

Studio Universal Pictures ma nowego kandydata na stanowisko reżyserskie następnej odsłony „Jurassic World”. Po tym jak z projektem przez krótką chwilę łączono twórcę „Johna Wicka”, najbliżej objęcia roli za kamerą znalazł się Gareth Edwards, filmowiec znany z „Godzilli”, „Twórcy” i „Łotra 1”.

To Gareth Edwards wyreżyseruje nowe Jurassic World

Przypomnijmy, że choć nie minęły jeszcze nawet dwa lata od premiery „Jurassic World: Dominion”, widowiska zamykającego ostatnią filmową trylogię w świecie wykreowanym przez Stevena Spielberga, wytwórnia Universal potwierdziła przygotowania nowego rozdziału. Co ciekawe, do napisania scenariusza zatrudniono Davida Koeppa, a więc autora pierwszego oraz trzeciego „Parku Jurajskiego”.

Przed kilkoma tygodniami w sieci ukazały się raporty, że reżyserią filmu ma zająć się David Leitch, twórca „Bullet Train”, „Deadpoola 2” oraz pierwszej odsłony „Johna Wicka” –  już w pierwszej połowie lutego wskazano jednak, że wytwórnia nie doszła do porozumienia z filmowcem. Jako przyczynę wymieniano zupełnie inne wizje wobec przyszłej produkcji. 

Sprawdź też: Disney zrezygnuje z produkcji płyt DVD i Blu-ray. Ich wypuszczaniem zajmie się Sony.

Gareth Edwards Twórca.JPG

Gareth Edwards na planie filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”

Na łamach The Hollywood Reporter czytamy teraz, że nowym, kluczowym kandydatem studia jest Gareth Edwards, brytyjski filmowiec odpowiadający za rozkręcenie kinowego świata MonsterVerse (za sprawą nakręconej w 2014 roku „Godzilli”) i przedstawienie na ekranie pierwszego pełnometrażowego spin-offu „Gwiezdnych wojen”. Reżyser jest obecnie priorytetowym kandydatem Universala – negocjacje w sprawie dołączenia do projektu jeszcze trwają.

Sprawdź też: Amerykańska dystopia według twórcy „Ex Machina”. Niepokojący zwiastun thrillera „Civil War”

Premiera następnej odsłony jurajskiego cyklu odbędzie się już 2 lipca 2025 roku. Oznacza to, że produkcja zawalczy o uwagę widzów z debiutującym już nieco ponad tydzień później „Supermanem: Legacy” czyli pierwszym rozdziałem rebootowanego przez Jamesa Gunna kinowego uniwersum DC.

Nad szybką realizacją filmu, jako producenci, czuwają weterani serii: Frank Marshall i Patrick Crowley. Stanowisko producenta wykonawczego otrzymał z kolei Steven Spielberg mający zająć się produkcją z ramienia swojej firmy Amblin Entertainment.

Źródła zbliżone do projektu zapowiadają, że film otworzy „nową erę w świecie Parku Jurajskiego” i wprowadzi na ekrany nowych bohaterów. To pozwala założyć, że na ekranie nie doczekamy się powrotu głównych gwiazd ostatnich odsłon: Chrisa Pratta i Bryce Dallas Howard oraz oryginalnego tria: Sama Neilla, Laury Dern i Jeffa Goldbluma. 

źródło: The Hollywood Reporter / zdj. Universal Pictures