Twórca „Predatora” będzie pracował przy finałowym sezonie „Stranger Things”

Choć prace nad finałowym sezonem „Stranger Things” stoją w miejscu przez trwający od maja strajk amerykańskich scenarzystów, twórcy powoli kompletują ekipę, która zrealizuje ostatnie spotkania z obrońcami Hawkins. Najnowsze doniesienia wskazują, że do grupy reżyserów dołączył właśnie Dan Trachtenberg, filmowiec mający w dorobku bardzo dobrze przyjęte dreszczowce „Predator: Prey” i „Cloverfield Lane 10”. 

Scenariusze do ostatnich odcinków serialu Netfliksa zostały już wprawdzie napisane, ale z realizacją i tak trzeba będzie zaczekać na wstrzymanie lub zakończeniu strajku – potwierdzili niedawno Bracia Duffer, główni twórcy i showrunnerzy „Stranger Things”, którzy nie w obecnej sytuacji nie mogliby znaleźć się na planie serii. 

Pomimo braku możliwości wejścia na plan, autorzy dreszczowca wciąż organizują przyszłą realizację: niedawno dowiedzieliśmy się na przykład, że w jednej z nowych ról finałowego sezonu zobacyzmy Lindę Hamilton, kultową aktorkę z filmów o Terminatorze. Teraz Netflix ujawnił, że za kamerą jednego z ostatnich odcinków znajdzie się Dan Trachtenberg. „Wracam tam gdzie wszystko się dla mnie zaczęło... do lat 80.” – skomentował filmowiec na swoim Twitterze. 

Sprawdź też: Czy to będzie kolejny HITOWY horror Netfliksa? Zadebiutował pełny zwiastun nadchodzącego filmu

A kiedy można spodziewać się premiery piątego sezonu? W obecnych warunkach nie sposób jednoznacznie stwierdzić, kiedy ekipa „Stranger Things” będzie mogła wejść na plan. Najbardziej optymistycznym terminem – przy założeniu, że strajk scenarzystów nie będzie trwał dłużej niż kilka miesięcy – debiutu finałowej serii odcinków jest przełom 2024 i 2025 roku.

Źródło: Variety / zdj. Netflix