Twórca „Sonica” nakręci nową wersję „Różowej Pantery! Zaskakujący casting roli następnego inspektora Clouseau

Wytwórnia MGM nosi się z zamiarem wskrzeszenia „Różowej Pantery”. W nowym filmie cykl o gapowatym inspektorze Clouseau przejmie Jeff Fowler, reżyser hitowego „Sonica. Szybkiego jak błyskawica”. Ujawniono właśnie, któremu aktorowi przypadnie rola głównego bohatera, portretowanego wcześniej przede wszystkim przez Petera Sellersa. Co myślicie o tym wyborze?

Choć szczegóły fabularne objęte są na ten moment ścisłą tajemnicą, opowieść ma dotyczyć tym razem przede wszystkim tytułowej Różowej Pantery, a nie inspektora Clouseau, jak w przypadku dotychczasowych filmów z Peterem Sellersem i Steve’em Martinem. Biorąc pod uwagę wybór Fowlera do roli reżysera, możemy spodziewać się, że nowa „Pantera” będzie hybrydą produkcji aktorskiej i animacji komputerowej. Raporty sprzed kilku miesięcy sugerowały, że w nowej wersji Pantera będzie omamem detektywa powiązanym z traumą.

Sprawdź też: O te seriale nie musicie się martwić! Netflix przedłuża dwa popularne tytuły na nowe sezony.

Eddie Murphy kolejnym inspektorem Clouseau? Trwają negocjacje

Różowa Pantera Eddie Murphy.JPG

Teraz nowe wieści o przyszłym filmie przekazano na łamach serwisu The Hollywood Reporter. Głównym kandydatem do objęcia roli Jacquesa Clouseau jest najwyraźniej Eddie Murphy, kultowy gwiazdor „Gliniarza z Beverly Hills”, a w ostatnich latach także takich produkcji jak „My i wy”, „Książę w Nowym Jorku 2” czy „Nazywam się Dolemite”. Ton nowej produkcji ma kojarzyć się z policyjnymi komediami typu buddy cop.

Scenariusz „Różowej Pantery” przygotowuje współautor ostatniej części „Bad Boys”, Chris Bremner. W produkcji wezmą udział Dan Lin i Jonathan Eirich („Aladdyn”) z ramienia firmy Rideback współodpowiedzialnej za filmy z cyklu „LEGO” oraz „Sherlocka Holmesa”

Źródłó: The Hollywood Reporter / zdj. MGM / Netflix