Twórca „The Boys” i „Kaznodziei” zapowiada nową serię komiksową. O czym opowie?

Garth Ennis, twórca uznanych serii komiksowych „Kaznodzieja” i „The Boys”, ma w zanadrzu kolejną obrazkowy tytuł. Wydawnictwo AWA Studios zapowiedziało dziś, że na rynku jeszcze tego lata zadebiutuje cykl „The Ribbon Queen”. O czym opowie?

W ramach nowego komiksu Ennis, dwukrotny laureat nagrody Eisnera, połączy siły z rysownikiem Jacenem Burrowsem. Artysta ma w dorobku między innymi serię komiksów o Moon Knightcie oraz współpracę z takimi słynnymi scenarzystami, jak Warren Ellis czy Alan Moore. Z kolei z twórcą „Kaznodziei” współpracował już przy okazji „Punishera” i w 2008 roku w ramach kontrowersyjnego komiksu „Crossed””.

The Ribbon Queen” opowie historię osadzoną w lecie 2020 roku, w czasie toczących się wówczas protestów Black Lives Matter. Główna bohaterka serii, detektyw nowojorskiej policji Amy Sun, usiłuje rozwiązać zagadkę makabrycznego morderstwa, ale zamiast pochwycić zabójcę odkrywa zepsucie toczące jej własny wydział. Wkrótce okazuje się, że pewna mroczna siła zdecydowała się samodzielnie wydać wyrok na skorumpowanych gliniarzy. Wraz z kolejnymi, dosłownie rozerwanymi na strzępy ciałami jej współpracowników, detektyw Sun mierzy się ze starożytną i potworną istotą, która wydostała się na świat, głodna zemsty na przemocowych mężczyznach.

Na „The Ribbon Queen” złoży się osiem zeszytów „podejmujących motywy zemsty i sprawiedliwości, toksycznej męskości i korupcji władzy” – czytamy w oficjalnym opisie.

Sprawdź też: Padł ostatni klaps na planie 4. sezonu „The Boys”. Jeffrey Dean Morgan i Karl Urban na nowej fotce

„Tym komiksem nawiązuję do pomysłu, który miałem jeszcze jako dzieciak. Długo czekałem na możliwość opowiedzenia The Ribbon Queen” – napisał sam Garth Ennis w oświadczeniu. „Cała reszta to kwestia uaktualnienia przewodnich motywów i stworzenia postaci, które będą dobrze łączyły się z tą narracją. No i oczywiście odnalezienia właściwego rysownika. (...) a Jacen to idealny współpracownik przy tak mrocznej i brutalnej opowieści”.

Pierwszy zeszyt „The Ribbon Queen” zadebiutuje w księgarniach za oceanem dokładnie 26 lipca tego roku. Tego samego dnia komiks będzie można kupić również w księgarniach cyfrowych.

The-Ribbon-Queen-Garth-Ennis-1.jpg

The-Ribbon-Queen-Garth-Ennis-2.jpg

źródło: Bloody Disgusting / zdj. AWA Studios