Twórca „Yellowstone” nienawidzi filmu, na którym wszyscy płakaliście. „Co to w ogóle za g***o?”

Nic tak Taylora Sheridana nie wnerwia, jak filmy, które próbują mu wcisnąć, że życie to pudełko czekoladek – a przynajmniej na to wskazuje nowa wypowiedź cenionego twórcy serialuYellowstone”. W ostatnim wywiadzie usłyszeliśmy jego emocjonalną opinię na temat „Forresta Gumpa”, oscarowego klasyka ze słynną tytułową rolą Toma Hanksa

„Taki film dziś by już nie powstał”. Taylor Sheridan ostro o „Forreście Gumpie

Twórca takich odcinkowych hitów wytwórni Paramountu jak „Yellowstone” (oraz obu prequeli: „1883” i „1923”) czy „Tulsa King” i „Burmistrz Kingstown” podzielił się bardzo oryginalną opinią o klasycznym komediodramacie wyreżyserowanym przez Roberta Zemeckisa. „Świętym Graalem dla mnie, jako kogoś, kto opowiada historie, jest darowanie widzom rozrywki, wiedzy, pouczenia, ale niekoniecznie odpowiedzi. Zamiast tego wolę zadawać pytania – to moja praca. Nie znoszę tego, gdy płacę za coś pieniądze i w zamian otrzymuję kazanie” – tłumaczył Sheridan w trakcie wywiadu na łamach audycji Joego Rogana. 

Filmowiec kontynuował podając za przykład kina „nachalnego” zrealizowanego w 1994 roku „Forresta Gumpa”. „Właśnie z takiego powodu nienawidzę tego filmu. Ten rozdygotany je***y idiota jest jedyną osobą, która może zrozumieć cały świat? I pójdzie k***a pobiegać po Ameryce, wszyscy do niego dołączą i to uleczy ten kraj? Co to w ogóle za g***o?” – usłyszeliśmy w wywiadzie.

Tom Hanks w Forrest Gump

Sprawdź też: Apple rusza w pościg za zabójcą Lincolna. Oto zwiastun historycznego thrillera „Obława”

W tej samej rozmowie (którą możecie obejrzeć poniżej) Rogan zasugerował, że pomysły przedstawione w filmie Zemeckisa wydawały się świeże, gdy produkcja nagrodzona później aż sześcioma statuetkami amerykańskiej Akamedii Filmowej (w tym za najlepszy film roku) trafiła na ekrany kin. W odpowiedzi Sheridan wyjaśnił, że prawdziwą ironią całej sytuacji jest fakt, że współcześnie taki film jak „Forrest Gump” z całą pewnością już by nie powstał „Kogoś na pewno zbyt mocno uraziłby taki sposób sportretowania postaci Forresta” – przekonywał autor „Yellowstone”.

 

Źródło: The Joe Rogan Experience / zdj. Paramount Pictures / Paramount+