Twórcy „Gry o tron” chcą podbić Netfliksa. Oto ich nowy serial science fiction

Po zapisaniu się w historii HBO twórcy „Gry o tron” przeszli do Netfliksa i spróbują ponownie namieszać na streamingowym podwórku. Ich nowa produkcja to ekranizacja powieści „Problem trzech ciał” wydanej w 2006 roku. Chińska powieść, która zapoczątkowała całą trylogię, zyskała od razu miano współczesnego klasyka science fiction.

To jeden z najmocniej wyczekiwanych seriali 2024 roku. Netflix pokazał zwiastun „Problemu trzech ciał”. To współczesny klasyk science fiction

Problem trzech ciał” zapowiadany jest jako trzymający w napięciu thriller inspirowany fantastycznonaukową powieścią chińskiego pisarza Liu Cixina. Twórcami serialu są David Benioff i D.B. Weiss, który zapisali się w historii małego ekranu jako autorzy sukcesu „Gry o tron”. Nad serialem czuwał też  Alexander Woo („Prawdziwa krew”). Nowy zwiastun serialu został zaprezentowany podczas największych targów technologicznych na świecie CES w Las Vegas.

Sprawdź też: „Echo” – recenzja serialu od Disney+. Tak źle w Marvelu jeszcze nie było.

Decyzja młodej kobiety w Chinach w latach 60. XX wieku odbija się echem w przestrzeni i czasie aż po dzień dzisiejszy. Kiedy prawa natury w niewytłumaczalny sposób ujawniają się na ich oczach, zgrana grupa genialnych naukowców łączy siły z niesztampowym detektywem, aby stawić czoła największemu zagrożeniu w historii ludzkości

Pierwszy sezon serialu „Problem trzech ciał” zadebiutuje na platformie Netflix już 21 marca 2024 roku. Produkcja przenosząca na ekran historię stworzoną przez Liu Cixina będzie liczyła 8 odcinków.  W obsadzie serialu znaleźli się Eiza González, Jess Hong, Marlo Kelly, Alex Sharp, Sea Shimooka, Zine Tseng, Saamer Usmani, Benedict Wong oraz Jonathan Pryce.

zdj. Netflix