Twórcy hitu „Johnny” kręcą film z Amazonem. To historia o anonimowych alkoholikach

Twórcy kinowego hitu „Johnny”, który zobaczyło na dużym ekranie milion polskich widzów, szykują następny film. W produkcji zatytułowanej „Drużyna AA” zobaczymy sporo polskich gwiazd takich jak: Danuta Stenka, Łukasz Simlat, Magdalena Cielecka, Michał Żurawski, Maria Sobocińska, Mikołaj Kubacki i Leszek Lichota.

Drużyna AA”, czyli polska produkcja o anonimowych alkoholikach

Drużyna AA” opowiada historię czwórki uzależnionych krzyżowo anonimowych alkoholików, którzy chcąc uratować swój ośrodek terapeutyczny, podejmują się przeszmuglowania przez całą Polskę dwóch cystern spirytusu. Dla własnego bezpieczeństwa porywają w podróż swojego terapeutę. Podróż okazuje się jednak bardziej niebezpieczna niż się spodziewali, bo w ślad za nimi – a raczej za nielegalnym alkoholem, który przewożą – podąża również Celniczka, która nie do końca jest tym, za kogo się podaje. Od tej pory wszystko się komplikuje. Czy Leszkowi, Wioli, Dominikowi, Karolinie i Wojtkowi uda się zakończyć misję, ale też nie ulec słabościom i nie przerwać terapii?

Sprawdź też: Marvel znalazł rolę dla Ryana Goslinga! Kogo może zagrać gwiazdor „Barbie”?

Film zapowiadany jest jako historia o wzajemnym wsparciu, dzięki któremu można pokonać własne słabości. A także o tym, jak istotne są dla tego zwycięstwa dobre cele w życiu. Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo – zwłaszcza, gdy pokusa jest tak blisko…

Drużyna AA polski film 2024

„Długo szukaliśmy estetycznej drogi, by opowiedzieć tę historię, ale mam nadzieję że finalny efekt i wizualna strona filmu będą powiewem świeżości i dużym zaskoczeniem dla większości widzów. Udało nam się stworzyć niezwykle barwny i niecodzienny świat, wykorzystując relikty architektury PRL-u i wczesnych lat 90., ale nadając im nowego znaczenia. Dzięki temu daliśmy naszym wspaniałym aktorom wyjątkowe tło do odegrania historii, która – w co głęboko wierzę – rozbawi i wzruszy” – mówi Daniel Jaroszek, reżyser filmu, który w kinie fabularnym debiutował tytułem „Johnny”.

Za scenariusz do filmu odpowiadają Jacek Wasilewski i Tomasz Kwaśniewski. To kolejna produkcja własna NEXT FIILM, producentem jest Robert Kijak. Film powstaje we współpracy z Amazon Prime Video. Film „Drużyna AA” doczeka się kinowej premiery jesienią 2024 roku.

Drużyna AA polski film 2024

Drużyna AA polski film 2024

Drużyna AA polski film 2024

Drużyna AA polski film 2024

zdj. Next Film / M. Dabal