Twórcy serialu „Norsemen” nakręcą animowaną komedię dla Netfliksa

Netflix zamówił realizację nowego serialu animowanego zatytułowanego „Captain Fall”. Serią zajmą się Jon Iver Helgaker i Jonas Torgersen, twórcy popularnego na platformie streamingowej serialu „Norsemen”.

Captain Fall” opowie o niejakim Jonathanie Fallu, niedoświadczonym żeglarzu o złotym sercu, który na skutek przedziwnego zbiegu okoliczności znajduje się u steru okrętu przemytników. Na ten moment nie wiemy kto stanie za reżyserią odcinków. Informacje o potencjalnej dacie premiery i stylu animacji również nie zostały jeszcze ujawnione. 

Netflix zamówił dwadzieścia odcinków serialu, które zostaną udostępnione w ramach dwóch części. Helgaker i Torgersen będą showrunnerami i producentami wykonawczymi serii. Do duetu dołączy też Joel Trussell („Electric City”) z ramienia platformy streamingowej. 

Poprzedni projekt duetu, rozgrywający się u kresu VIII wieku, serial „Norsemen” opowiada o grupie wikingów uwikłanych w scenariusze rodem z czarnej, absurdalnej komedii. Niedawno na Netfliksie udostępniono odcinki trzeciego sezonu produkcji, będącego prequelem poprzednich serii. 

Źródło: Variety / zdj. Netflix