Tytus, Romek i A'Tomek dostaną swój film i serial. Mamy pierwsze zdjęcie!

Kultowe postacie polskiego komiksu dostaną nowe życie za sprawą animowanych produkcji! Legendarne trio: Tytus, Romek i A'Tomek doczekają się nowego filmu oraz serialu. Za ich przygotowanie odpowiada polskie studio EGo FILM, które zajmowało się w ostatnich latach tworzeniem serialu „Kajko i Kokosz” dla Netfliksa.

Tytus, Romek i A'Tomek dostaną animowany film i serial!

Przedstawiciele studia zapewniają, że ich projekty będą skierowane zarówno do młodych odbiorców, jak i tych, którzy na komiksach o przygodach Tytusa, Romka i A'Tomka się wychowali.

„Pracujemy nad formatem, który zachwyci współczesnego widza w wieku 9-12 lat, który nie zna komiksów, jak i starszych odbiorców, dla których film może być wyjątkową podróżą w czasy dzieciństwa” – zapewniają przedstawiciele EGo FILM. „W naszej animacji chcemy oddać ducha komiksowego pierwowzoru, którego twórcą jest legendarny Papcio Chmiel, a jednocześnie nadać produkcji nieco nowoczesnego stylu, bawiąc się formą i treścią”.

Sprawdź też: Kontrowersyjna scena z „Flasha” trafiła już do sieci. Wygląda jeszcze gorzej niż w kinie?

W zespole odpowiadającym za projekt znajdują się: Maciej Kur i Rafał Skarżycki (scenariusz), Michał Śledziński (dyrektor artystyczny) i Tomasz Leśniak (reżyser). Jako producentka nad całością przedsięwzięcia czuwa Ewelina Gordziejuk. Zapowiadając swoje nowe projekty, twórcy zaprezentowali nam pierwszą grafikę koncepcyjną, której autorem jest wspomniany Michał Śledziński.

Jak na razie nie wiemy, kiedy film i serial doczekają się premiery i gdzie nastąpi ich emisja. Niewykluczone, że podobnie jak „Kajko i Kokosz” produkcje trafią też na platformę Netflix. Jako pierwszy realizacji doczeka się pełnometrażowy film, a następnie studio zamierza stworzyć serialowy projekt.

tytus romek i a'tomek.jpg

zdj. EGo FILM / Michał Śledziński