Ujawniono, kiedy na półki trafi origin story Riddlera z ostatniego Batmana. Autorem scenariusza jest Paul Dano

Podczas Comic Conu, o swoim debiucie w charakterze scenarzysty komiksowego opowiedział Paul Dano. Aktor znany ostatnio przede wszystkim za sprawą znakomitej roli Riddlera w „Batmanie” odpowiada za tekst do komiksu opowiadającego historię-genezy superzłoczyńcy z widowiska Matta Reevesa. Poznaliśmy datę premiery pierwszego zeszytu.

Komiks „Riddler: Year One” przedstawi prequelową opowieść obłędu Edwarda Nashtona, księgowego, który wziął na siebie tożsamość Człowieka-Zagadki i doprowadził do serii ataków terrorystycznych na Gotham City. Jak ujawnił w ramach konwentu w San Diego sam Dano, na origin story naciekawszej ekranowej interpretacji Riddlera wpadł wspólnie z Mattem Reevesem, na planie „Batmana”. Następnego dnia reżyser widowiska o Mrocznym Rycerzu miał podejść do gwiazdora i wyjawić, że przedstawiciele DC Comics są zainteresowani omówieniem pomysłu. 

Przypomnijmy, że w finale „Batmana” dowiadujemy się, że Człowiek-Zagadka był sierotą i wychował się w domu dziecka w Gotham. Bohater przeszedł prawdziwe piekło w zapomnianym przez społeczeństwo ośrodku, który nie doczekał się restrukturyzacji w ramach zapowiadanego przez Thomasa Wayne'a programu Odnowy Gotham City. Chcąc zemścić się na swoich oprawcach, którzy dopuścili się zaniedbań w całym mieście Człowiek-Zagadka rozpoczyna swoją wendetę wymierzoną w prominentnych polityków i stróżów prawa.

Wszystkie informacje z wydarzenia Comic-Con 2022 znajdziesz na Filmożercach

Na „Riddler: Year One” złoży się sześć zeszytów, wydawanych w ramach DC Black Label. Stronę wizualną komiksu opracowuje Stevan Subic, zaś okładki przygotował Bill Sienkiewicz. Premiera 25 października. Rzućcie okiem na okładkę i kilka przykładowych plansz.

Paul-dano-riddler-komiks1.jpg 

Paul-dano-riddler-komiks3.jpg

Paul-dano-riddler-komiks2.jpg

Paul-dano-riddler-komiks4.jpg

Paul-dano-riddler-komiks5.jpg

Paul-dano-riddler-komiks6.jpg

Paul-dano-riddler-komiks7.jpg

Paul-dano-riddler-komiks8.jpg

zdj. DC Comics