Universal stworzy serialową kontynuację „Małej syrenki”

Podczas gdy Disney zabiera się za tworzenie aktorskiej wersji animacji „Mała syrenka”, platforma streamingowa Peacock zamówiła stworzenie serialowej kontynuacji historii mającej swój początek w baśni Hansa Christiana Andersena.

Oryginalna historia, po raz pierwszy opublikowana w 1837 roku jest znacznie mroczniejsza od wersji Disneya, ale jej głównym wątkiem nadal pozostaje historia młodej księżniczki podwodnego królestwa pragnącej stać się człowiekiem. Serialowa kontynuacja pod tytułem „Washed Up” zostanie osadzona na piętnaście lat po tym, jak księżniczka poślubiła księcia Eryka. Po kilkunastu latach małżeństwa Ariel jest jednak nieszczęśliwa i żyje w świecie bez miłości. Kiedy jej ojciec nagle umiera, księżniczka podejrzewa spisek, który zagraża nie tylko podwodnemu królestwu, ale również całemu światu. Postanawia więc wyruszyć w epicką przygodę, aby ocalić ludzkość.

Za scenariusz do serialu odpowiadała będzie Gracie Glassmeyer, autorka takich produkcji telewizyjnych jak „9JKL”, „Apokalista” i „Impastor”.

źródło: deadline.com / zdj. Disney