Vin Diesel wróci jako Riddick! Kiedy premiera filmu „Riddick: Furya”?

Od ponad czterech lat mówiło się o tym, że Vin Diesel przygotowuje się do wejścia na plan kolejnego filmu o Riddicku. Mamy w końcu pierwsze konkretny na temat tego, kiedy aktor będzie gotowy do rozpoczęcia prac na planie widowiska „Riddick: Furya” będącego czwartą już odsłoną cyklu rozpoczętego w 2000 roku.

 Vin Diesel wróci jako Riddick. Zdjęcia ruszą latem tego roku

Tak naprawdę o planach na stworzenie czwartej części serii mówiło się już chwilę po debiucie „Riddicka z 2013 roku, ale Vin Diesel przez ostatnie lata był pochłonięty innymi projektami – głównie zajmował się kolejnymi częściami „Szybkich i wściekłych”. Teraz mamy już pewność, że aktor znalazł w końcu czas na to, aby powrócić do swojej serii science fiction. Scenariusz do filmu został ukończony ponad cztery lata temu, a teraz ogłoszono, że zdjęcia do produkcji zatytułowanej „Riddick: Furya” wystartują 26 sierpnia. Ekipa będzie pracowała na planach w Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

W swoim najbliższym harmonogramie Diesel ma sporo głośnych projektów, w tym finał „Szybkich i wściekłych”, film „Rock 'Em Sock 'Em Robots” bazujący na zabawkach od firmy Mattel i „Kojaka” od studia Universal Pictures. Okazuje się jednak, że to właśnie kontynuacja serii o Riddicku zyskała pierwszeństwo w realizacji. Wiemy, że na plan „Szybkich i wściekłych 11” aktor wejdzie dopiero na początku 2025 roku, czyli już po zakończeniu prac nad czwartą częścią serii o popularnym bohaterze z kosmosu. Jeśli zdjęcia do filmu pójdą zgodnie z planem, to premiery produkcji „Riddick: Furya” możemy oczekiwać nawet w drugiej połowie 2025 roku.

Sprawdź też: Netflix znowu ma najwięcej premier! Filmy i seriale na cały tydzień: „Akademia Pana Kleksa” i inne nowości.

Jako scenarzysta i reżyser w projekt zaangażowany jest ponownie David Twohy, twórca historii do wszystkich poprzednich odsłon serii oraz ich reżyser. W czwartej odsłonie będącej kontynuacją filmu „Riddick” główny bohater powróci w końcu na swoją rodzinną planetęmiejsca, które ledwie pamięta. Jego dom okazuje się jednak zagrożony przez przedstawicieli członków zakonu Necromonger. Gdy Riddick dociera na planetę, okazuje się, że Furyanie walczą już o swoje przetrwanie z nowym wrogiem i niektórzy z nich bardziej przypominają Riddicka, niż mógłby przypuszczać.   

zdj. Universal Pictures