W 3. sezonie „The Mandalorian” nawiąże do trylogii sequeli? Na to wskazuje design nowych przeciwników łowcy nagród

Od premiery nowego sezonu „The Mandalorian” dzielą nas jeszcze niecałe dwa miesiące, ale do sieci powoli przedostają się kolejne informacje o najbliższych odcinkach. W ramach ostatniego przecieku otrzymaliśmy wgląd w design nowych przeciwników tytułowego łowcy nagród. Nawiązuje on do wyglądu postaci znanych między innymi z ośmego epizodu głównej filmowej sagi. 

Grafiki koncepcyjne pozyskane przez leakerski serwis Making Star Wars przedstawiają wariant okutych w czerwoną zbroję strażników, mających pojawić się w trzecim sezonie „The Mandalorian”. Choć sama grafika jest nowa, to o tym, że takie postacie przewiną się przez nowe odcinki, wiemy już od paru miesięcy – wszystko za sprawą kilku nieoficjalnych zakulisowych fotek z etapu zdjęciowego. Od czasu ich publikacji, w sieci toczą się dyskusje, czy nowy typ wojowników wiązać będzie się z kulturą Mandalorian (takie skojarzenia nasuwają się za sprawą charakterystycznego hełmu), czy może bardziej bezpośrednio powiąże się z główną gwiezdnowojenną sagą. Do drugiego wniosku prowadzą skojarzenia zbroi ze strojami członków Gwardii Pretoriańskiej, która strzegła Snoke'a w epizodzie „Ostatni Jedi”. Wygląd strażników z ósmego filmu zainspirowali z kolei gwardziści, którzy we wcześniejszych częściach chronili Imperatora Palpatine'a

Sprawdź też: Seriale Marvela mocno opóźnione. Trzy projekty nie trafią do widzów w 2023 roku.

Dodajmy, że serwis Making Star Wars spekuluje, że nowy typ gwardzistów zobaczymy przy okazji kolejnych scen z udziałem Moffa Gideona (Giancarlo Esposito). Z kolei Bespin Bulletin, następny portal mający w dorobku kilka udanych przewidzeń wobec kolejnych produkcji z „Gwiezdnych Wojen” przyjmuje, że nowe postacie mogą wiązać się właśnie ze Snokiem i Palpatine'em – przypomnijmy, że akcja „The Mandalorian” rozgrywa się w latach po „Powrocie Jedi” i przed pokazanym w „Przebudzeniu Mocy” pełnym ujawnieniem się frakcji znanej jako Najwyższy Porządek. Nie byłoby to też pierwsze odniesienie do nadchodzących wydarzeń z trylogii sequeli i ostatecznego powrotu Palpatine'a. Już w drugim sezonie „The Mandalorian” sugerowano, że Imperium rozpoczęło eksperymenty związane z klonowaniem (w jednym z odcinków, na krótki moment, na ekranie przedstawiono nawet owoc jednego z nieudanych eksperymentów – wielu widzom skojarzył się on właśnie z wprowadzonym w „Przebudzeniu” Snokiem).

The-Mandalorian-sezon-3.JPG

„The Mandalorian” – sezon 3. nadchodzi. Kiedy premiera hitu platformy Disney+?

W rolach głównych w trzecim sezonie „The Mandalorian” wracają: Pedro Pascal jako tytułowy bohater oraz Katee Sackhoff, która ponownie pojawi się jako Bo-Katan Kryze. W swoich rolach jeszcze raz pojawią się też: Carl Weathers (Greef Karga), Emily Swallow (Zbrojmistrzyni), Omid Abtahi (Doktor Pershing), a także wspominany wcześniej Esposito. Jako jeden z nowych bohaterów na ekranie pojawi się Christopher Lloyd znany z kultowej kreacji Emmetta Browna w serii „Powrót do przyszłości”.

Debiut trzeciej serii został wyznaczony dokładnie na 1 marca tego roku.

zdj. Disney