W „Mortal Kombat 2” pojawi się kolejny złoczyńca znany z gier

Ruszyły prace na planie kontynuacji filmu „Mortal Kombat” z 2021 roku. Pierwsze doniesienia z planu drugiej części serii bazującej na legendarnej grze z gatunku bijatyk ujawniają, że do filmowego świata przeniesiony zostanie kolejny złoczyńca, którego nie trzeba przedstawiać fanom gier.

Ruszyły zdjęcia do filmu „Mortal Kombat 2”. Złoczyńca z gry pojawi się na ekranie

Ekipa filmu  „Mortal Kombat 2”  zameldowała się niedawno w Australii, gdzie rozpoczęto kręcenie zdjęć do wyczekiwanej kontynuacji. Niedawno mogliśmy zobaczyć fotkę przedstawiającą nowych i powracających członków obsady, na której znalazł się między innymi Karl Urban obsadzony w roli Johnny'ego Cage'a. Teraz producent Todd Garner ujawnił kolejną istotną informację dotyczącą oryginalnych postaci z gry, które zostaną przeniesione na ekran. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że w kontynuacji filmu sprzed dwóch lat pojawi się Baraka, jeden z sojuszników Shao Khana, który zamierza podbić Outworld i zniewolić ludzkość. Wygląda na to, że pomoże mu w tym nie kto inny jak właśnie Baraka. Na razie nie wiemy jeszcze, kto zagra go w filmie. Możliwe jednak, że będzie to jeden z kaskaderów, bowiem bohater zostanie zapewne powołany do życia za pomocą efektów specjalnych.

Sprawdź też: Kto zagra nowego Batmana? Na casting będziemy musieli długo poczekać.

Wyreżyserowaniem filmu zajmuje się twórca pierwszej części Simon McQuoid. Za scenariusz odpowiada Jeremy Slater, twórca związany z takimi projektami jak „The Umbrella Academy” i „Moon Knight”. Obok wspomnianego Karla Urbana na ekranie pojawią się m.in. Jessica McNamee jako Sonya Blade, Joe Taslim jako Sub-Zero, a raczej jako Noob, Tadanobu Asano jako Lord Raiden, Chin Han jako Shang Tsung, Ludi Lin jako Liu Kang, Mehcad Brooks jako Jax oraz Hiroyuki Sanada jako Scorpion.

zdj. WB Games