Kto zagra nowego Batmana? Na casting będziemy musieli długo poczekać

Nowe filmowe uniwersum DC Comics ma już swojego Supermana, więc uwaga widzów przenosi się powoli na proces szukania kandydatów do zagrania nowego Batmana. Głos w sprawie tego, na jakim etapie znajduje się casting do roli Mrocznego Rycerza zabrał sam James Gunn.

Nowe DC ma już swojego Supermana. Co z Batmanem?

Gunn stojący teraz na czele DC Studios odpowiadającego za formowanie nowych filmowych i serialowych projektów DC znalazł właśnie swojego wymarzonego kandydata do zagrania Clarka Kenta. Obsadził też Lois Lane i będzie w najbliższych dniach koncentrował się na szukaniu idealnego kandydata do zagrania Lexa Luthora – faworytami są ponoć bracia Alexander i Bill Skarsgardowie. Fani powoli zaczynają jednak przenosić już swoją uwagę na kolejny głośny casting, z którym będzie musiał poradzić sobie twórca Strażników Galaktyki. Chodzi oczywiście o obsadzenie nowego Batmana.

Gunn potwierdził ostatnio, że nowym Batmanem w jego uniwersum nie będzie aktor, którego zobaczyliśmy w tej roli pod koniec „Flasha” i zapewniał, że nowy Bruce Wayne wcale nie został jeszcze obsadzony. Fani wypatrzyli także, że twórca nowego uniwersum DC polubił tweeta jednego z użytkowników, który zwieńczony został tezą o tym, że finał Flasha rozegrał się w alternatywnej linii czasowej, a nie tej, w której rozgrywać się będzie nowe DCU. Mamy więc jasność, że główną rolę w filmie „Batman: The Brave and the Bold” otrzyma zupełnie nowy aktor, który z rolą Mrocznego Rycerza jeszcze się nie mierzył. Na razie jednak ze słów Gunna wynika, że na obsadzie roli Batmana długo poczekamy. Odpowiadając w mediach społecznościowych na pytanie o to, jak blisko jesteśmy finału castingu, Gunn stwierdził, że bardzo, bardzo daleko.

Sprawdź też: „Flash” błyskawicznie pojawi się online. Co z premierą na HBO Max?

Jak na razie jedynym aktorem, który był w ramach plotek łączony z rolą jest Jensen Ackles znany z seriali „Supernatural” czy „The Boys”. Póki co aktor twierdził jednak, że nikt ze studia się z nim nie kontaktował. Film „Batman: The Brave and the Bold nie otrzymał jeszcze daty premiery. Wiemy natomiast, że jego reżyserią zajmie się Andy Muschietti, twórca „Flasha”.

Pierwszy film o Mrocznym Rycerzu wewnątrz nowego DCU będzie bazował na słynnej serii komiksowej Granta Morrisona, w której doszło do wprowadzenia Damiana Wayne'a, syna Batmana i jednocześnie nowego Robina. Widowisko ma zapoczątkować stworzenie nowego ekranowego świata Bat-rodziny

zdj. Warner Bros.