W prequelu „Igrzysk śmierci” wystąpi Peter Dinklage. Kogo zagra gwiazda „Gry o Tron”?

Poznaliśmy nazwisko następnego gwiazdora „Ballady ptaków i węży”, czyli prequela seriiIgrzyska Śmierci”. W produkcji pojawi się Peter Dinklage, znany najlepiej z roli Tyriona Lannistera w „Grze o Tron”. Wcieli się w jedną z najistotniejszych postaci w życiu młodego Coriolanusa Snowa, głównego bohatera filmu.

Produkcja bazuje na najnowszej powieści amerykańskiej pisarki Suzanne Collins, wydanej w naszym kraju pod wspomnianym już tytułem „Ballada ptaków i węży”. Opowieść zawarta w książce skupia się na losach Coriolanusa Snowa, przyszłego prezydenta i głównego antagonisty oryginalnej filmowej trylogii, w którego wcielał się Donald Sutherland. Nowy film opowie historię dochodzenia nastoletniego Coriolanusa do władzy i pozbywania się swych największych przeciwników, którzy, podobnie jak on, pragnęli sięgnąć po władzę absolutną. Akcja „Ballady ptaków i węży” będzie się rozgrywać na 64 lata przed wydarzeniami z pierwszej części sagi i dziesięć lat po tak zwanym okresie Mrocznych Dni, podczas którego doszło do buntu Dystryktów przeciwko Kapitolowi.

Peter Dinklage weźmie na siebie rolę dziekana Akademii, Caski Highbottoma, człowieka uważanego za twórcę Głodowych Igrzysk. „To jedna z najważniejszych osób w życiu Snowa” – opisuje tę postać Francis Lawrence, reżyser filmu. „To on ustala reguły, które będą determinowały każdy aspekt życia Coriolanusa”. 

Sprawdź też: Zarząd Warnera zadowolony z pracy szefa programowego HBO Max. Casey Bloys z nową umową na 5 lat.

W głównej obsadzie produkcji są już: Tom Blyth („Billy the Kid”) jako Snow, Rachel Zegler („West Side Story”) jako Lucy Gray Baird, dziewczyna z zubożałego Dwunastego Dystryktu, Lauren Marsden („Ms. Marvel”) jako Mayfair Lipp, córka burmistrza Lippa, Josh Andrés Rivera („West Side Story”) jako Sejanus Plinth, jeden z mentorów Igrzysk z Drugiego Dystryktu. Kontrakt na zagranie w produkcji podpisał ostatnio Jason Schwartzman” znany widzom „Fargo”. Wcieli się w postać Lukrecjusza „Lucky'ego” Flickermana.

Za scenariusz do filmu odpowiada Michael Arndt, czyli scenarzysta filmu „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”. Premiera filmu „Ballada ptaków i węży” została zaplanowana w kinach na 17 listopada 2023 roku.

źródło: deadline.com / zdj. HBO