W tym roku zobaczymy ostatni film Clinta Eastwooda. O czym opowie?

Clint Eastwood zakończył prace nad swoim nowym filmem, który zapowiadany jest także jako jego ostatnie przedsięwzięcie w reżyserskiej karierze. Premiery sądowego dramatu „Juror #2”, w którym główne role zagrali Nicholas Hoult i Toni Collette, mamy doczekać się jeszcze w tym roku.

Clint Eastwood zakończył prace nad ostatnim filmem

Trzy lata po premierze filmu „Cry Macho” legendarny aktor i reżyser powróci do kin ze swoim ostatnim projektem. Na początku zeszłego roku pojawiły się doniesienia ujawniające, że Clint Eastwood przygotowuje się do realizacji kolejnej kinowej produkcji, która ma zwieńczyć jego filmografię. Ostatecznie wejście na plan filmu „Juror #2” opóźniły strajki scenarzystów i aktorów, ale w ostatnich miesiącach Eastwood w końcu pojawił się na planie, a jego ekspresowy tryb pracy sprawił, że proces zdjęć tradycyjnie przebiegł wyjątkowo sprawnie. Z najnowszych doniesień wynika nawet, że zakończono już także proces postprodukcji i film jest już niemal gotowy do pokazania w kinach.

Sprawdź też: Sherlock nie żyje. Czas na serialowe przygody doktora Watsona!

O czym opowie ostatni film Eastwooda? Kiedy premiera „Juror #2”?

Nicholas Hoult i Toni Collette

Eastwood zakończy swoją reżyserską karierę filmem „Juror #2” mającym opowiadać historię Justina Kempa, jednego z ławników w procesie o morderstwo, który uświadamia sobie, że to on jest odpowiedzialny za śmierć ofiary i staje przed moralnym dylematem: czy podjąć się zmanipulowania pozostałych ławników, aby ocalić własne życie, czy ujawnić prawdę i oddać się w ręce sprawiedliwości. Eastwood wyreżyserował film do scenariusza napisanego przez Jonathana Abramsa.

Głównego bohatera zagrał Nicholas Hoult („Menu”, „Nosferatu”), a obok niego w obsadzie są także: Toni Collette grająca prokurator zajmującą się sprawą, Zoey Deutch jako żona głównego bohatera i Kiefer Sutherland wcielający się w opiekuna Kempa wspierającego go w ramach odwyku AA. Z najnowszych doniesień wynika, że studio Warner Bros. chce, aby film „Juror #2” trafił do kin jesienią tego roku. Studio rozważa debiut produkcji w okolicach września i listopada.

Eastwood z wytwórnią Warnera związany jest od przeszło 50 lat. Od premiery filmu „Gran Torino” z 2008 roku reżyser jeszcze mocniej zacieśnił swoją współpracę z Warnerem i stworzył dla wytwórni 10 kolejnych filmów i w ramach tego studia zdecydował się także na zakończenie bogatej kariery.

zdj. depositphotos