Wakanda stoczy wojnę z Atlantydą? Wyciekł nieoficjalny opis filmu Marvela

Marvel rozpoczął niedawno prace na planie filmu „Black Panther: Wakanda Forever”. Wraz ze startem zdjęć do sieci wyciekł nieoficjalny opis filmu, który zapowiada wielką wojnę pomiędzy mieszkańcami Atalntydy i Wakandy.

Po śmierci Chadwicka Bosemana scenariusz do drugiej części serii o przygodach Czarnej Pantery został przepisany, ale nadal nie wiemy, kto zastąpi aktora w tytułowej roli. Najpoważniejszą kandydatką wydaje się cały czas Shuri grana przez Letitię Wright. Pierwszy nieoficjalny opis filmu sugeruje, że główną osią fabuły filmu „Black Panther: Wakanda Forever” będzie konflikt mieszkańców Atlantydy z obywatelami Wakandy.

Zarówno Wakanda, jak i Atlantyda to ukryte cywilizacje z zaawansowaną technologią i wyjątkowymi zdolnościami militarnymi, które postanowiły odłączyć się od reszty świata dla własnego bezpieczeństwa. Mieszkańcy Wakandy obawiali się, że ich technologia zostanie wykorzystana w złym celu, a obywatele Atlantydy bali się, że mieszkańcy powierzchni zniszczą ich mityczne miasto, tak jak to zrobili wiele lat temu. Ich obawy przed inną cywilizacją nabierają mocy kiedy obydwa państwa zderzają się ze sobą. Historia Wakandy i Atlantydy jest ze sobą mocno spleciona. Wakanda to jedyne państwo na świecie, które ma dostęp do Vibranium. Jednak pogłoski o jego mocy rozeszły się po całym świecie, a ojciec Namora został wysłany w poszukiwaniu tego rzadkiego materiału na Antarktydzie…

Jak na razie musimy traktować to jako niepotwierdzone plotki, ale o debiucie Namora w filmie mówi się już od dłuższego czasu. Ostatnie przecieki sugerowały, że w bohatera wcieli się Tenoch Huerta znany między innymi z serialu Narcos: Meksyk”.

Premierę „Black Panther: Wakanda Forever” zaplanowano na 8 lipca 2022 roku. W obsadzie głównej powrócą Danai Gurira jako Okoye, Lupita Nyong’o jako Nakia i Letitia Wright jako Shuri i Martin Freeman. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Ryan Coogler.

źródło: productionweekly.com / zdj. Marvel