Tak wygląda serialowy „Fallout”. Walton Goggins jako ghoul–rewolwerowiec

Ostatnie tygodnie dzielą nas od premiery serialowej adaptacji „Fallouta”. Z tej okazji platforma Prime Video zaprezentowała jak w odcinkowej produkcji wypada Walton Goggins. Aktor znany z „Nienawistnej ósemki” „Justified: Bez przebaczenia” pojawił się w pierwszym fragmencie serii

Przypomnijmy, że serialowy „Fallout” nie będzie adaptacją żadnej z dotychczasowych gier studia Bethesda i przedstawi samodzielną historię osadzoną w świecie wykreowanym w jednej z najwspanialszych serii gier wideo wszech czasów (twórcy potwierdzili, że wydarzenia przedstawione w odcinkowej produkcji będą miały charakter „kanoniczny” wobec growych pierwowzorów).

Serial zapowiedziano jako opowieść o posiadaniu i nieposiadaniu w świecie, w którym nie ma już prawie nic do stracenia. 200 lat po apokalipsie mieszkańcy luksusowych schronów przeciwatomowych są zmuszeni powrócić do napromieniowanego piekła, które pozostawili ich przodkowie i są zszokowani odkryciem niesamowicie skomplikowanego, groteskowego i zarazem pełnego przemocy świata, który na nich czeka.

Walton Goggins wciela się w rolę ghoula i łowcy nagród Coopera Howarda, jednego z głównych bohaterów produkcji – obok zagranej przez Ellę Purnell byłej mieszkanki schronu, Lucy. Zobaczcie jak aktor, ucharakteryzowany na ofiarę promieniowania, prezentuje się w poniższym fragmencie. 

„Fallout” – kiedy premiera serialu Amazon Prime Video?

Fallout Walton Goggins jako Ghoul.JPG

Twórcami serialu są Jonathan Nolan i jego żona, Lisa Joy. Twórców tych możecie kojarzyć przede wszystkim za sprawą debiutującego w latach 2016-2022 odcinkowego thrillera sci-fi „Westworld”. Jako główni scenarzyści nad projektem czuwali z kolei Geneva Robertson-Dworet („Tomb Raider”) i Graham Wagner („Dolina Krzemowa”).

Sprawdź też: Amazon będzie miał swoich „Bridgertonów”. Stworzy romans na motywach popularnej powieści

Obok wspomnianej dwójki aktorów, w obsadzie serialu znaleźli się Moisés Arias („Król Staten Island”), Kyle MacLachlan („Twin Peaks”), Sarita Choudhury („Homeland”), Michael Emerson („Impersonalni”), Leslie Uggams („Deadpool”), Frances Turner („The Boys”), Dave Register („Heightened”), Zach Cherry („Severance”), Johnny Pemberton („Ant-Man”), Rodrigo Luzzi („Dead Ringers”), Annabel O'Hagan („Prawo i porządek: SVU”) i Xelia Mendes-Jones („Koło czasu”).

Premierę serii” na platformie Prime Video zapowiedziano już na 11 kwietnia. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, polecamy zapoznanie się z ostatnim zwiastunem.

zdj. Amazon Prime Video