Warner Bros. Discovery niezainteresowane połączeniem z Comcastem? „Nie jesteśmy na sprzedaż” – komentuje David Zaslav

Zawirowania wokół Warner Bros. Discovery doprowadziły ostatnio do spekulacji, że nowo zawiązany koncern może rozpatrywać powiązanie z mediowym gigantem Comcast. Wygląda na to, że to właśnie do tych plotek odniósł się CEO David Zaslav.

Podczas spotkania z pracownikami Warner Bros. Discovery, do którego doszło w środę za pośrednictwem platformy Zoom, Zaslav omówił niepokojącą sytuację przedsiębiorstwa, które – obok trwających na bieżąco poszukiwań cięć inwestycyjnych – posunęło się ostatnio do przeprowadzenia masowych zwolnień. Jak donoszą źródła serwisu Deadline, dyrektora generalnego zapytano o prawdziwość doniesień o kolejnej masywnej fuzji. W raporcie serwisu czytamy, że choć podczas konferencji nie doprecyzowano podmiotu, z którym WBD mogłoby się połączyć, w podtekście wskazywano właśnie na niedawne plotki związane z Comcastem. Na pytania Zaslav odpowiedział jednak jednoznacznie: „Nie jesteśmy na sprzedaż. Absolutnie nie”. 

Spotkanie miało potrwać około 75 minut, przy udziale pracowników większości działów Warner Bros. Discovery i posłużyło omówieniu bieżącej sytuacji na przestrzeni różnych obszarów przedsiębiorstwa. Głos zabrali między innymi Casey Bloys z HBO Max, Channing Dungey z zarządu Warner Bros. Television Group i Mike De Luca oraz Pam Abdy, reprezentujący Warner Bros. Motion Picture Group. Połączenie miało być kluczowe dla objaśnienia dalszego wdrażania biznesowej filozofii Zaslava w najbliższy kierunek działania przedsiębiorstwa. CEO Warnera zaznaczył między innymi, że branża rozrywkowa przechodzi obecnie przez bezprecedensowo trudny moment i jej przedstawicielom potrzebna jest przede wszystkim cierpliwość. „Mamy największy zasięg w tej branży” – tłumaczył pracownikom – „Mamy wszystko, co konieczne, by osiągnąć sukces i stać się największym przedsiębiorstwem medialnym i rozrywkowym na świecie”.

Sprawdź też: HBO Max – lista serialowych i filmowych premier na październik. „Uncharted ”, „Najgorszy człowiek na świecie”, „Czarna owca”. Co obejrzymy na platformie?

W podobnym tonie, o sytuacji WBD, w odniesieniu do streamingu, odezwał się Casey Bloys. Deadline wskazuje, że szef HBO Max przywołał między innymi przykład Netlfiksa, który utracił w tym roku znaczną liczbę subskrybentów. Kryzys tego streamera miał – zdaniem Bloysa – zmusić przedstawicieli branży do przemyślenia kwestii inwestowania w projekty małego ekranu. Ani słowem nie wspomniano natomiast o kontrowersyjnej decyzji skreślenia planów wobec widowiska „Batgirl”. Na etapie podyktowanego cięciami kosztów skasowania filmu z Leslie Grace i Michaelem Keatonem znajdował się w połowie post-produkcji. 

Przypomnijmy, że jeszcze wczoraj dowiedzieliśmy się o wiszącym nad Warner Bros. Discovery widmem pozwu zbiorowego zarzucającego włodarzom przedsiębiorstwa nieuczciwość w relacjach z akcjonariuszami. Szczegóły w tym miejscu.

źródło: Deadline / zdj. Warner Bros.