Warner Bros. planuje ostrożne pokazy prasowe „Tenet”

Warner Bros. Pictures ogłosiło plany na objęte obostrzeniami pokazy prasowe kolejnego widowiska Christophera Nolana. W atmosferze zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19, „Tenet” zobaczą tylko ci przedstawiciele mediów, z którymi indywidualnie skontaktują się przedstawiciele wytwórni. Po ustaleniu „list obecności” Warner Bros. zaplanuje daty pokazów, godziny i lokalizacje.

Najnowsze doniesienia wskazują, że Nolan pozostawił organizację pokazów całkowicie w gestii studia Warner Bros. Warto dodać, że w chwili obecnej wykluczeniu podlegają kina, w których studio organizowało specjalne seanse przed lockdownem – w Los Angeles i Nowym Jorku. Zarówno w Kalifornii jak i w stanie Nowy Jork, placówki kinowe pozostają zamknięte w ramach środków ostrożności i w związku z szybko wzrastającą liczbą zachorowań. 

Film wejdzie do wybranych amerykańskich kin 3 września. Nieco wcześniej „Tenet” zadebiutować ma na rynku światowym. Film Nolana pojawi się w 70 krajach, w tym w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Korei, Rosji, Wielkiej Brytanii i także Polsce już 26 sierpnia.

Główne role w „Tenet” zagrali Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i John David Washington. W obsadzie filmu są również: Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy. Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Muzykę do filmu skomponuje Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Czarnej Pantery”. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

Źródło: Comicbook / zdj. Warner Bros.