Warner Bros. wciąż niepewne co do daty premiery „Wonder Woman 1984”

Choć „TenetChristophera Nolana miał przetrzeć szlaki dla kolejnych blockbusterowych produkcji Warner Bros., włodarze wytwórni wciąż nie są pewni daty premiery następnego w kolejce widowiska. O stałości daty debiutu „Wonder Woman 1984” od reżyserki Patty Jenkins wypowiedziała się ostatnio Ann Sarnoff z WarnerMedia Studios.

Na pytanie o trwałość najbliższych terminów, Sarnoff odpowiedziała z ostrożnym optymizmem, ale i nie wykluczając, że do potencjalnego przesunięcia „Wonder Woman 1984” może jeszcze dojść. Przedstawicielka ujawniła też, że wytwórnia wciąż pracuje nad ujednoliconą strategią względem kolejnych filmów.

Wciąż próbujemy wykombinować strategię dla wszystkich naszych filmów. Sporo już opracowaliśmy. Oczywiście kolejna jest „Worder Woman 1984”. Na ten moment, [premiera] jest tam, gdzie jest. Tak jak wspomniałam, pewne filmy zasługują, by oglądać je na wielkim ekranie. 

Tym samym, Sarnoff potwierdziła, że Warner Bros. nie rozważa wypuszczenia filmu w ramach podejścia zastosowanego przez Disneya przy „Mulan”, a więc w formie dodatkowo płatnego VOD. Przedstawicielka wytwórni potwierdziła też, że podobna strategia nie była brana pod uwagę również przy okazji „Tenet”:

Nie. [„Tenet”] to niezwykły, kinowy i piękny film. Jest przełomowy. To film przeznaczony na wielki ekran. Jestem bardzo dumna z takiego podejścia. Wiele ludzi podejmuje decyzje o przesuwaniu premier na przyszły rok. „Tenet” powinien być oglądany w kinach.

Film „Wonder Woman 1984” miał zadebiutować w kinach 5 czerwca, ale włodarze studia zdecydowali o przesunięciu premiery na 14 sierpnia, a następnie na 2 października. W obsadzie produkcji znaleźli się: Gal Gadot, Chris Pine, Kristen Wiig, Pedro PascalConnie Nielsen i Robin Wright. Film o przygodach Wonder Woman wyreżyserowała ponownie Patty Jenkins.

Źródło: Comicbookmovie / zdj. Warner Bros.