Warner stawia na kino – 20 premier rocznie. Nie będzie filmów tworzonych dla streamingu

David Zaslav nie zmienił zdania i chce postawić na kinową branżę. Prezes spółki Warner Bros. Discovery zapowiedział, że wytwórnia Warnera będzie produkowała 20 filmów kinowych rocznie i nie wierzy w sukces filmów tworzonych bezpośrednio na streamingowy rynek.

David Zaslav stawia na kino. Filmy nie są dla streamingu

david zaslav.jpg

Fuzja Warnera ze spółką Discovery sprawiła, że doszło do całkowitej zmiany wcześniej obranej strategii. W przeciwieństwie do swoich poprzedników David Zaslav obrał ponownie kurs na kinową branżę i znacznie ograniczył plany dotyczące tworzenia treści wyłącznie dla streamingu. Już chwilę po objęciu stanowiska dyrektora generalnego spółki Zaslav zdecydował się na mocne ograniczenie pełnometrażowych projektów powstających dla stremingu i stanął na stanowisku, że miejscem filmowych hitów jest duży ekran.

Przemawiając na tegorocznym panelu Warnera podczas CinemaCon prezes spółki jasno zadeklarował, że studio będzie stawiało przede wszystkim na kinową branżę i nie zamierza tworzyć filmów dedykowanych wyłącznie streamingowi.

Nie wierzymy w filmy powstające dla streamingu. Filmy osiągają zdecydowanie lepsze wyniki, gdy przynosimy je do HBO Max [po premierze w kinach], niż jakiekolwiek filmy tworzone bezpośrednio do streamingu. Nie ma czystszej formy opowiadania historii niż branża filmowa.

Sprawdź też: Steven Spielberg widział nowego „Indianę Jonesa” i jest zachwycony – „Myślałem, że tylko jak tak umiem”.

Zaslav zapewniał przedstawicieli branży filmowej, że studio wierzy w ideę pełnego okna kinowego i nie tylko nie będzie spieszyło się z pokazywaniem produkcji w serwisie Max, ale też nie chce kręcić filmów bezpośrednio do streamingu. Prezes spółki pochwalił też Mike'a De Lucę i Pamelę Abdy, których mianował szefami studia Warner Bros., a także Jamesa Gunna i Petera Safrana, którzy stworzyli długoletni plan rozwijania filmowo-serialowego uniwersum DC Comics. Na koniec Zaslav zapewniał jeszcze, że ten rok będzie początkiem kinowej ofensywy i studio wypuści na duży ekran 14 produkcji, a w kolejnych latach chce dostarczać kinom 20 premier rocznie.

zdj. Warner Bros.