Baner
Warner znowu zalicza wtopę w kinach! Robert Pattinson i laureat Oscara nie pomogli

W Polsce musimy jeszcze trochę poczekać na kinowy debiut filmu „Mickey 17”, ale produkcja ta zdążyła już trafić do widzów ze Stanów Zjednoczonych i wielu rynków zagranicznych. Jak sobie poradziła?

„Mickey 17” – Bong Joon Ho wraca do widzów z nowym filmem. Z jakim skutkiem?

Na pierwszym miejscu w zestawieniu weekendu uplasował się nowy film reżysera „Parasite” Bong Joon Ho z Robertem Pattinsonem w głównej roli. Produkcja zatytułowana „Mickey 17” opowiada historię Mickey’ego Barnesa (Robert Pattinson), „expendable’a” – „osoby do poświęcenia” wysyłanej do niebezpiecznych zadań, która za każdym razem, gdy ginie, zostaje stworzona na nowo. Film zebrał w pierwszy weekend 19,1 mln dolarów w trzy dni. Mimo zajęcia pierwszego miejsca w zestawieniu, studio Warner Bros. nie może być zadowolone z tego rezultatu, bowiem na wyprodukowanie produkcji przeznaczono aż 118 mln dolarów.

Tym bardziej że na zagranicznych rynkach „Mickey 17” dorzucił do swojego konta tylko 24,5 mln dolarów podczas drugiego weekendu, co daje mu łącznie 34,2 mln dolarów przychodów na 66 rynkach międzynarodowych. Aż 14,5 mln dolarów z tej kwoty pochodzi natomiast z Korei. Globalnie film z Pattinsonem może liczyć na 53,3 mln dolarów przychodów.

Tymczasem najnowsze superbohaterskie widowisko Marvela, czyli film Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat” dorzucił do swojego krajowego konta 8,5 mln dolarów w trakcie czwartego już weekendu, co oznacza spadek o 43,4% względem poprzedniego tygodnia. Podobnie jak w poprzednich tygodniach film zaliczył tym samym lepszy wynik od filmu „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie” (7,2 mln i spadek o 44,6%), ale słabszy od pozostałych odsłon: „Zimowy żołnierz” (16,2 mln i spadek o 36,6%), „Wojna bohaterów” (15,4 mln i spadek o 53,3%). Film ma na swoim amerykańskim koncie 176,6 mln dolarów, co oznacza, że jutro przebije końcowy wynik pierwszego filmu o Kapitanie Ameryce (176,7 mln dolarów).

Na rynku zagranicznym film dorzucił 9,2 mln dolarów, co stanowi spadek o 51,1% w porównaniu z poprzednim tygodniem. Na międzynarodowym podwórku widowisko Marvela zebrało do tej pory 194,2 mln dolarów. W połączeniu z wpływami z USA produkcja osiąga 370,6 mln dolarów globalnych przychodów. Przy koszcie produkcji wynoszącym według Disneya 180 mln dolarów film powinien zakręcić się w okolicach końcowego wyniku przekraczającego 400 mln dolarów.

zdj. Warner Bros.