„Wednesday” zmierza na Netflix. Serial o Rodzinie Addamsów z datą premiery

Netflix ujawnił w końcu datę premiery serialu „Wednesday”, którym wrócimy do świata Rodziny Addamsów. Produkcja, nad którą czuwał Tim Burton, twórca legendarnego „Batmana” z Michaelem Keatonem trafi do widzów 23 listopada.

Wednesday” to detektywistyczna i paranormalna opowieść o Wednesday Addams uczącej się w Akademii Nevermore. Nasza bohaterka próbuje zapanować nad swoimi nowo odkrytymi mocami psychicznymi, powstrzymać mordercze siły terroryzujące okolicę oraz rozwiązać nadnaturalną zagadkę, której częścią przed 25 laty stali się jej rodzice. Zobaczymy też, jak Wednesday odnajdzie się w gąszczu relacji z innymi uczniami Akademii Nevermore.
W obsadzie serialu są: Jenna Ortega wcielająca się w tytułową bohaterkę, a także Luis Guzmán jako Gomez Addams, Catherine Zeta-Jones jako Morticia Addams oraz Issac Ordonez jako Pugsley Addams. Na ekranie pojawią się też Gwendoline Christie, Victor Dorobantu jako Rąsia i George Burcea jako Lurch.

Sprawdź też: Gwiazdor „Bridgertonów” dołącza do filmowej wersji musicalu „Wicked”. W rolach głównych Cynthia Erivo i Ariana Grande.

Za scenariusz odpowiadają shorwunnerzy: Alfred Gough i Miles Millar. Część tekstów przygotowały także April Blair i Kayla Alpert. Wszystkie osiem odcinków serialu wyreżyserował Tim Burton. Premiera „Wednesday” została zaplanowana na platformie Netflix na 23 listopada.

Plakat serialu Wednesday 

zdj. Netflix