Wes Anderson stworzył kolejny murowany klasyk? Mamy zwiastun gwiazdorskiego komediodramatu „Asteroid City”

Zgodnie z zapowiedziami w sieci pojawił się debiutnacki zwiastun „Asteroid City”, czyli kolejnego filmu Wesa Andersona. Następne dzieło twórcy „Kuriera Francuskiego z Liberty” i „Grand Budapest Hotel” zadebiutuje na Festiwalu Filmowym w Cannes. A kiedy film trafi do szerszej kinowej dystrybucji?

Asteroid City” będzie poetycką medytacją na temat sensu życia. Produkcja przeniesie widzów do fikcyjnego miasteczka prosperującego na amerykańskiej pustyni w roku 1955. Nowa opowieść twórcy „Kuriera Francuskiego z Liberty” rozegra się w ramach specjalnego zjazdu przewidzianego dla młodych studentów i uczniów z całej Ameryki oraz ich rodziców. To miejsce niosące ze sobą naukowe konkursy, lekkie zajęcia rekreacyjne, komedie, dramaty, romanse i znacznie więcej. 

Scenariusz do „Asteroid City Anderson napisał wspólnie z Romanem Coppolą („Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom”). Ścieżkę dźwiękową przygotował z kolei Alexandre Desplat.

Sprawdź też: Podróż do wnętrza głowy znerwicowanego mężczyzny. Posłuchajcie muzyki z filmu „Bo się boi” Ariego Astera

„Asteroid City” – pół śmietanki Hollywood w obsadzie nowego Andersona. Kiedy kinowa premiery? 

Jak przystało na projekt Andersona, w filmie nie mogło oczywiście zabraknąć widowiskowej obsady. W prawdziwie gwiazdorskim ansamblu „Asteroid City” pojawią się Scarlett Johansson („Czarna Wdowa”), Jason Schwartzman („Fargo”), Hope Davis („Perry Mason”), Stephen Park („Mosiężny imbryk”), Rupert Friend („Obi-Wan Kenobi”), Maya Hawke („Stranger Things”), Jeff Goldblum („Jurassic World: Dominion”), Matt Dillon („Dom, który zbudował Jack”), Bryan Cranston („Breaking Bad”), Margot Robbie („Babilon”), Tom Hanks („Mężczyzna imieniem Otto”), Tilda Swinton („Trzy tysiące lat tęsknoty”), Adrien Brody („Grand Budapest Hotel”), Jake Ryan („Wyrmwood: Droga do żywych trupów”), Jeffrey Wright („Batman”), Liev Schreiber („Ray Donovan”), Hong Chau („Wieloryb”), Willem Dafoe („Spider-Man: Bez drogi do domu”), Tony Revolori („Krzyk 6”) i Steve Carell („Mój piękny syn”).

Pierwsze pokazy filmu zaplanowano na tegoroczną odsłonę Festiwalu Filmowego w Cannes w maju. Obraz Andersona zadebiutuje więc obok takich wyczekiwanych widowisk jak „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” oraz „Killers of the Flower Moon”, czyli nowego filmu Martina Scorsese. Szerszą kinową premierę „Asteroid City” zaplanowano z kolei na 16 czerwca.

zdj. Focus Features