Wesley Snipes napisał scenariusze do sequela „Blade’a”. Wytwórnia nie była zainteresowana

W nowym wywiadzie Wesley Snipes, aktor znany między innymi za sprawą komiksowych dreszczowców „Blade”, przyznał, że filmowa trylogia o łowcy wampirów mogła doczekać następnej kontynuacji. Snipes odpowiedział za ostatecznie niezrealizowany projekt, jako scenarzysta.

W ciągu sześciu lat trylogia „Blade'a” zarobiła dla wytwórni New Line Cinema nieco ponad 400 milionów dolarów. W dobie współczesnych komiksowych blocbusterów wynik ten może nie robić szczególnego wrażenia, ale w latach 1998-2004 wiązał się z bardzo udanym przejściem przez kina. Zwłaszcza kiedy uwzględnimy, że filmy o Bladzie były jednymi z pierwszych współczesnych produkcji na licencji wydawnictwa komiksowego, które doczekały się kategorii wiekowej R.

Popularność cyklu pociągnęła z sobą plany na dalsze produkcje. W rozmowie z serwisem Comic Book, Wesley Snipes przyznał, że w następstwie premiery „Blade'a: Mrocznej trójcy”, on i ekipa współpracujących z nim scenarzystów rozpisała teksty do kolejnego rozdziału serii. Miały wówczas powstać aż dwie propozycje tekstu do „Blade'a 4”. Z uwagi na brak zainteresowania decydentów w New Line Cinema, scenariusze zostały w kolejnych latach przepisane tak, by można było ich użyć do produkcji niepowiązanych z postacią kultowego łowcy

Tak naprawdę to napisaliśmy dwa scenariusze. Mamy dwie wersje opowieści, która dobrze wypisywałaby się w świat „Blade'a”. Ale jako że nie dano nam podążyć tą drogą i nikt się o to nie ubiegał, to zdecydowaliśmy się je trochę przerobić i użyć do czegoś innego. Więc mam w zanadrzu dwa zabójcze „Blade'y”.

W tej samej rozmowie Snipes przyznał, że ze swoimi pomysłami na nowe przygody Blade'a nigdy nie zdecydował się spotkać z przedstawicielami Marvel Studios, czy szefem studia, Kevinem Feigem. Przypomnijmy, że superbohaterska wytwórnia pracuje obecnie nad nową inkarnacją tej postaci.  W głównej roli ma pojawić się tym razem Mahershala Ali („Detektyw”, „Green Book”). Spośród potwierdzonych nazwisk, w na pierwszym planie wystąpią również Aaron Pierre (znany widzom serialu „Kolej podziemna” Barry'ego Jenkinsa) oraz Delroy Lindo („Pięciu braci”).

Sprawdź też: Christian Bale i Taika Waititi prawie wprowadzili Kate Bush do MCU. Taneczna scena wycięta z „Thor: Miłość i grom”

Dane zamieszczone niedawno na branżowym portalu Production List wskazują, że początek zdjęć zaplanowano już na 4 lipca. Przypomnijmy, że wcześniej mówiło się o rozpoczęciu produkcji dopiero pod koniec lata. Obok terminu wszczęcia prac ujawniono też dwie lokalizacje, w których odbędą się zdjęcia: Atlanta oraz Nowy OrleanZa kamerą odnowionego „Blade'a” stanie Bassam Tariq

Źródło: Comicbook / zdj. New Line Cinema