Christian Bale i Taika Waititi prawie wprowadzili Kate Bush do MCU. Taneczna scena wycięta z „Thor: Miłość i grom”

Popkulturowy renesans Kate Bush, do którego doszło za sprawą wykorzystania piosenki „Running Up That Hill (A Deal with God)” w 4. sezonie „Stranger Things”, miał szansę na jeszcze większą żywotność. Christian Bale, czyli odtwórca roli głównego antagonisty filmu „Thor: Miłość i grom” zdradził, że wraz z reżyserem Taiką Waititim nagrali scenę, w której postać Gorra tańczy do jednej z piosenek angielskiej wokalistki. Zanosi się jednak, że nie dowiemy się jak to wszystko wyglądało, bowiem fragment został wycięty.

Kate Bush w MCU? Christian Bale zatańczył w „Thor: Miłość i grom

Laureat Oscara za rolę w „Fighterze”, który zadebiutuje w MCU za sprawą czwartego solowego filmu o przygodach Thora, ujawnił taneczne plany Waititiego za sprawą wywiadu udzielonego brytyjskiemu magazynowi Total Film.

Chcieliśmy z Taiką nakręcić scenę taneczną, co nam się nie udało, ale mieliśmy w zanadrzu coś w rodzaju Kate Bush. Myślę, że po prostu zdał sobie sprawę, że nigdy nie będzie mógł tego umieścić w ostatecznej wersji. Powiedziałbym, że najczęstszą rzeczą, w którą się wpatrywałem podczas przygotowań do roli, był teledysk Aphexa Twina do utworu „Come to Daddy”. Nie wiem jednak czy to znajdzie się w filmie.

Wspomniana wyżej piosenka pochodząca z albumu „Hounds of Love” bije obecnie rekordy popularności w internecie i trafia na szczyty listy przebojów, choćby w Wielkiej Brytanii. Singiel wykorzystany w hicie Netfliksa został nagrany 37 lat temu. Na prywatnym blogu Bush wyraziła podziękowania showrunnerom „Stranger Things za przypomnienie jej twórczości wśród nowego pokolenia słuchaczy.

Sprawdź też: Chris Evans ponownie w „Fantastycznej Czwórce”? Aktor wolałby wrócić do Ludzkiej Pochodni niż Kapitana Ameryki

Fabuła filmu „Thor: Miłość i grom”. Kiedy premiera?

Po pokonaniu Thanosa dziedzic Asgardu próbuje jeszcze raz odnaleźć swe powołanie i właściwą drogę w życiu. Rozpoczyna się jego wewnętrzna podróż, jakiej jeszcze nie widzieliśmy. Jego spokój zaburza jednak galaktyczny zabójca znany jako Gorr the God Butcher (Christian Bale), który dąży do zgładzenia wszystkich bogów. By przeciwstawić się temu zagrożeniu, Thor korzysta z pomocy królowej Walkirii (Tessa Thompson), Korga (Taika Waititi) i byłej dziewczyny Jane Foster (Natalie Portman), która jakimś trafem dzierży teraz magiczny młot i włada mocami błyskawicy. Zespół wyrusza wspólnie w niebezpieczną podróż, aby odkryć tajemnicę zemsty kosmicznego Rzeźnika i powstrzymać go, nim będzie za późno.

Thor wyląduje w kinach po raz czwarty dokładnie 8 lipca. Jeśli chodzi o scenę tańca z udziałem Bale'a pozostaje nam czekać na opublikowanie scen wyciętych

Rzuć okiem na: Zwiastun finałowych odcinków 4. sezonu „Stranger Things”

Thor i Korg w nowej zapowiedzi filmu „Thor: Miłość i grom”

Źródło: Total Film / Zdj. Marvel