Weteran adaptacji Stephena Kinga dołączył do obsady nowego „Miasteczka Salem”

William Sadler dołączył do obsady następnej ekranizacji kultowego „Miasteczka Salem”. Aktor pojawił się już w kilku najgłośniejszych adaptacjach dorobku Stephena Kinga: „Zielonej Mili”, „Mgle” i „Skazanych na Shawshank”. Na ten moment nie wiemy, jaką rolę aktor objął w nowej wersji opowieści o wampirach.

O swoim zaangażowaniu w produkcję, na Twitterze poinformował sam Sadler. Jego wpis znajdziecie poniżej. Warto dodać, że zgodnie ze słowami aktora, zdjęcia do „Miasteczka Salem” są już w toku.

W obsadzie nowej wersji, za którą jako scenarzysta i reżyser odpowiada Gary Dauberman („Zakonnica”), występują jeszcze Lewis Pullman, Makenzie Leigh, Spencer Treat Clark, Alfre Woodard i Bill Camp.

Pullman znany między innymi z filmu „Źle się dzieje w El Royale” zagra rolę pisarza Bena Mearsa, który po latach powraca do rodzinnego miasteczka i staje się świadkiem dziwnych zdarzeń powiązanych z upiornym domem Marstenów. Leigh zobaczymy na ekranie jako Susan Norton, Bill Camp zagra Matthew Burke'a, nauczyciela w liceum w Salem, zaś Spencer Treat Clark wcieli się w Mike'a Ryersona, cmentarnego złodzieja, który zostaje jednym z wampirów. Alfre Woodard gra miejscową lekarkę, doktor Cody. 

Dodajmy też, że producentem nowej wersji „Salem” jest James Wan, twórca obu pierwszych części „Obecności” oraz debiutującego w najbliższy piątek horroru „Wcielenie”.

źródło: Twitter / zdj. Columbia