Wideo z planu „Czarnej Pantery 2” ujawnia los tytułowego herosa? Atlantyda potwierdzona?

Pod koniec czerwca Marvel rozpoczął prace na planie drugiej części „Czarnej Pantery”. Pierwsze wideo z planu może sugerować, w jaki sposób twórcy chcą pożegnać się z bohaterem granym przez zmarłego w zeszłym roku Chadwicka Bosemana. Pojawiło się także zdjęcie mogące potwierdzać przecieki dotyczące fabuły produkcji.

Po śmierci Chadwicka Bosemana studio Marvela musiało wprowadzić spore zmiany w scenariuszu filmu „Czarna Pantera 2: Wakanda Forever” i poradzić sobie z odejściem aktora wcielającego się w tytułowego bohatera. Cały czas nie wiemy jeszcze, kto przejmie miano Czarnej Pantery od Bosemana, ale nowe nagranie z planu sugeruje, że studio zdecydowało się na uśmiercenie T’Challi. Fani dopatrzyli się bowiem na jednej z kolumn królewskiego pałacu hołdu złożonego władcy Wakandy: T'Challa, nasz bohater, To był zaszczyt, Wakanda na zawsze. Możliwe, że zaprezentowane na materiale wideo pomieszczenie jest nawet grobowcem T'Challi – w rogu możemy dostrzec charakterystyczny pomnik pantery.

Istnieje możliwość, że napis ten został wykonany po śmierci T'Challi w filmie „Wojna bez granic”, któa została odwrócona przez drużynę Avengers, ale biorąc pod uwagę, że Marvel nie zdecydował się na obsadzie w roli Czarnej Pantery nowego aktora, uśmiercenie postaci wydaje się najbardziej prawdopodobne.

Drugi zdjęcie z planu przedstawia z kolei gigantyczny zbiornik mający służyć ekipie do kręcenia podwodnych scen. Możemy traktować to jako mocny argument na korzyść ostatnich przecieków dotyczących fabuły, które sugerowały, że film ma ponoć koncentrować się na konflikcie pomiędzy Wakandą a Atlantydą, którą w MCU wspominano już dwukrotnie — pojawiła się na mapie w filmie „Iron Man 2”, a w widowisku „Avengers: Koniec gry” o podwodnych trzęsieniach pod wodą wspominała Okoye. W produkcji swój debiut ma zaliczyć Namor, którego zagra najpewniej Tenoch Huerta znany między innymi z serialu Narcos: Meksyk”.

Premiera widowiska „Czarna Pantera 2: Wakanda Forever” odbędzie się 8 lipca 2022 roku. W obsadzie głównej powrócą Danai Gurira jako Okoye, Lupita Nyong’o jako Nakia i Letitia Wright jako Shuri i Martin Freeman. Scenarzysta i reżyser filmu to Ryan Coogler.

zdj. Marvel