Wielka trójka z „Parku Jurajskiego” powróci w „Jurassic World 3”!

Studio Universal Pictures przygotowuje się do rozpoczęcia prac nad trzecią częścią serii „Jurassic World”. Właśnie otrzymaliśmy informacje, że w obsadzie produkcji do swoich ról z serii „Park Jurajski” powrócą Laura Dern, Sam Neill i Jeff Goldblum.

Informacje o zaangażowaniu całej trójki w nową część serii „Jurassic World” ujawniła Laura Dern. Dla aktorki będzie to pierwszy powrót do serii od 2001 roku, kiedy po debiucie w pierwszej części „Parku Jurajskiego” ponownie zagrała Ellie Sattler w filmie „Park Jurajski III”. W tej samej produkcji ostatni raz w serii pojawił się Sam Neill grający Alana Granta. Jeff Goldblum debiutujący w filmie z 1993 roku wystąpił natomiast w epizodycznej roli w drugiej odsłonie „Jurassic World”. Jak na razie nie ujawniono, jak duże role wspomniana trójka otrzyma w najnowszej części serii.

Wiemy, że w głównej obsadzie powrócą Chris Pratt i Bryce Dallas Howard. Prace na planie mają wystartować na początku 2020 roku.

Szczegóły na temat fabuły produkcji nie są znane, ale w jednym z ostatnich wywiadów Colin Trevorrow, który powróci w trzeciej serii jako reżyser, stwierdził, że nie zamierza skupiać się na demolowaniu wielkich miast przez dinozaury, które dostały się w końcu do świata ludzi.

Po prostu nie mogę sobie wyobrazić, co mogłoby skłonić dinozaury do terroryzowania miasta, tym bardziej że nie mogą się organizować. Teraz mamy zabójcze drapieżniki w dzikich obszarach otaczających miasta na całym świecie. To, co mnie ekscytuje, to właśnie ten świat, w którym dinozaur w każdej chwili może wybiec przed maskę samochodu podczas przejażdżki w mglistą noc lub zaatakować na campingu w poszukiwaniu jedzenia. Świat, w którym interakcje pomiędzy ludźmi i dinozaurami są cały czas mało prawdopodobna, ale możliwe. To zupełnie tak jak w przypadku niedźwiedzi lub rekinów, polujemy na nie, hodujemy i potrafimy transportować, ale gdy atakujemy ich terytorium, często płacimy za to wysoką cenę.

Premierę trzeciej części serii „Jurassic World” zapowiedziano na czerwiec 2021 roku. Za scenariusz do filmu odpowiadają Emily Carmichael i Colin Trevorrow, który będzie również reżyserem.

źródło: Deadline.com / zdj. Universal Pictures